Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hullik a hajam. Voltam már...

Hullik a hajam. Voltam már vérvizsgálaton is és semmi bajt nem mutatott ki. Mi segíthet?

Figyelt kérdés
Már nagyon el vagyok keseredve... :(
2008. febr. 19. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Én is így voltam,semmi problémát nem mutattak ki a vizsgálatok,aztán véletlenül kiderült,h cinkhiányos vagyok. Azután szedni kezdtem olyan szépségvitamint,amiben cink van(pl. béres,vagy dm-es) és annyira jót tett,h azóta tele van a fejem 3-4 centis hajszálakkal,amik azóta nőttek. Szerintem próbáld ki,segíteni fog.
2008. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nincs esetleg rossz fogad, ami okozhatja?
2008. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fogorvosnál is voltam.. Beszedtem már több doboz revalidot,biovannét, vichy kenceficét is használtam. votl is egy idöben mikor javult de most ujra elkezdte. Tudom 100szálig normális de votl mikro nekem több mint 100 kijött egy hajmosásnál. Számoltam...
2008. febr. 19. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Akkor nem fogyózol, vagy ilyesmi? Próbáld ki az első hozzászóló ötletét, hátha nálad is beválik.
2008. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fodrászként első sorban azt szoktam ajánlani,hogy szedd a szépségvitaminokat.A hajhullást okozhatja belső gyulladás(pl.petefészek,has...szervi),daganat,lyukas fog,nem megfelelő étkezés,,változó kor,öröklődés,hormonok stb...Én ajánlanám,hogy naponta többször masszírozd szesszel pl.Birkenwasser a fejbőröd,mert nem biztos,hogy jó a vérkeringésed.Nem tudom fested-e v.dauerolod,de mindenből kímélőt használj,ne vasald,ne szárítgasd inkább csavard most kíméld egy ideig.Az is lehet,hogy megfázott a fejbőröd.Válts sampont,balzsamot lehet az okozza.A Vichi ampulla általában jó.Egyél bolti élesztőt abból pakolást is tudsz csinálni a hajadra.(méz,tojássárgája,élesztő)Igyál kamillateát azzal le is öblítheted a hajad vagy csalánnal.Kombináld a tanácsaimat,ne csak egyet csinálj egyszerre.Sok sikert!
2008. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Nem festem, nem fogyozok, semmi, 17 éves vagyok. Nem vasalom, nem száritom stb. Senki nem küzd rajtam kivül ilyen gonddal, csak egy ketten akik éjjel nappal vasalják a hajukat. Probálok kitarto lenni:S Mégeygszer köszi a tanácsokat:)
2008. febr. 19. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló sok jó ötletet felsorolt, érdemes kipróbálni! (Akár mindet! :) )

A hajhullást okozhatja még a környezeted is, ami lehet akár légszennyezettség, vagy stressz, vagy még számos más dolog is. Az okokat nem könnyű megtalálni, viszont pár olyan dolgot mindneképp érdemes megtenni, ami amúgy is jó hatással van az egészségedre.

Érdekes módon, én akkor jöttem rá, hogy mi lehet az oka a saját hajproblémámnak, amikor terhes lettem... az addig sok problémát okozó hullás egyszerűen megszűnt. Szinte egyetlen szál hajam sem hullott ki, sem párnán, sem hajkefében nem találtam egy szálat sem. Úgy tűnik nálam legfőképpen a hormonok játszanak ebben közre, no, meg a jó kis szmogos környezet sem tesz túl jót.

Ha az első válaszoló "praktikái" után sem történik meg a kedved szerinti változás, keress fel "hajológus" szakorvost! Itt a környékünkön tudok egyet, de ő magánrendelőben rendel, gondolom, nem olcsó, de biztos van valami hasonló a halandók számára is :)

Sok sikert!

2009. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok... nem elsőt, hanem előzőt gondoltam, a fodrász tanácsait.
2009. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!