Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez alvászavarnak mondható?...

Ez alvászavarnak mondható? Lelki eredetű a problémám?

Figyelt kérdés
Kb. úgy 3 éve van ilyen problémám. Alvásgondjaim vannak, pedig régen nekem nem volt ilyen gondom. Van úgy, hogy lefekszem aludni 10 órakor este, és még éjjel 2 órakor is forgolódok az ágyban. Pedig sokat ugrálok, mert röplabdázok és heti 3 edzésem van, szóval még el is fáradok valamennyire. Lefekszem az ágyba álmosan, érzem hogy álmos vagyok, de egyszerűen nem tudok elaludni. De csak bizonyos időszakokban van ez így, van olyan amikor hónapokig/hetekig semmi, normálisan tudok aludni, aztán csak úgy magától előjön egyik napról a másikra. Anyukám szerint nem bírom leállítani a gondolkodást a fejemben, nem bírom kikapcsolni az agyműködésemet. Néha pedig az iskola miatt stresszelek, szerinte ezek miatt lehet. Lehet ez a dolog lelki eredetű? Mert akkor lehet, hogy tudom az okát. :S
2011. máj. 31. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lelki eredetű.

Nagyon sok dolog befolyásolja az alvást, több mint azt gondolná az ember (pl. Hold, hormonok...stb).

2011. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:

Lehet a stressz az oka. Tudat alatt is akár. Próbálj ki relaxációs technikákat, azok többnyire segítenek az alvásban is - ha fekve csinálod, el lehet közben aludni :)


1:

Feküdj le, ahogy szoktál aludni. A légzésed legyen egyenletes, és figyeld is a légzésedet. Ez kizárja, hogy máson agyalj. Majd folyamatosan a lábujjaidtól kezdve minden izmodat kicsit feszítsd meg, majd engedd el, és hagyd úgy, hogy el legyen engedve. Ha minden izmodat elengedted (még az állkapocs izmot is), akkor figyeld tovább a légzésedet, vegyél mély levegőket. Tuti el fogsz aludni és a stresszkezelésben is kitűnő technika!

2011. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kérj a patikában egy Boiron homeopátiás füzetet. Abban megtalálod a neked való bogyót-nem okoz mellékahtást, egy héten belül hat, hozzászokás nélkül. Valószínűleg felhalmozódott valamilyen gondod
2011. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Smartguy86 ***** válasza:
Az, a homeopátia aztán biztos segít :DDD Talán még atomtámadás ellen is van valami cukorka, mi? :DDD
2011. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ki fogom majd próbálni a relaxációs technikákat. Egyenlőre nem szeretnék gyógyszert szedni még, szerintem ez még nem olyan súlyos. Ha esetleg súlyosbodna akkor majd fogok. :)
2011. jún. 1. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!