Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindenféle hasi problémám van...

Mindenféle hasi problémám van már jó ideje, rettentően szenvedek tőlük (részletezve alább)! Mit tudtok ajánlani rájuk, ami már másnak bevált? És mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve, vagy kicsivel már több is, hogy elkezdődött. Először csak nagyon enyhe, nagyon gyenge volt, nem is foglalkoztam vele akkoriban, azt hittem, valami vírus vagy hasonló és majd elmúlik, csak gyógyteát ittam. Aztán olyan fél év elteltével már kezdett kínozni az egész és utána egyre jobban, akkor rögtön el is mentem vele orvoshoz, aki persze csak legyintett, aztán még visszamentem, meg megint és azóta is nyaggatom, de szerinte csak irritábilis bélszindróma, na és persze a világon semmit nem csinál vagy ajánl, nem is ír fel semmit sem (fél éve kierőszakoltam valahogy belőle egy gyomortükrözést és egy vastagbéltükrözést, ami akkor negatív lett, csakhogy az összes tünetem meg azóta egyre rosszabb és rosszabb). Pedig mostanra már nagyon kivagyok tőle, annyira eldurvult!

Állandó böfögés és szellentés, nagy, kidomborodó has, mintha állandóan zabálnék, pedig enni alig tudok, nagyon keveset csak, mert teljesen eltelítődve érzem magam (étvágyam az megvan), egyszerűen úgy érzem, nem fér belém normál mennyiségű kaja (el se tudom képzelni, hogyan tud enni bárki is egy tál ételnél többet), ennek ellenére jól meghíztam, ami elég fura; ha elfelejtem bevenni reggel éhgyomorra az erős savmegkötőt, akkor visszajön a számba az étel vagy ital, amit lenyeltem, és ekkor égeti a gyomorsav a mandulám (viszont a savmegkötők mellékhatásaitól is szenvedek, de muszály vagyok bevenni, pedig 1 évvel ezelőttig soha nem kellett ilyesmi); sokáig nem, de most már elég sokszor fáj a gyomrom is; a mindenféle (nyomó, szúró, húzó, tompa, éles, kis területű, nagy területű, görcsös, enyhébb, villámló, feszítő...) hasfájás az sajnos állandó és borzalmas az egész hasam területén, de nem mindig mindenhol, sokszor érzem úgy is, hogy égnek a beleim vagy a hasüregem, és mostanra már a hátamban is érzem a kellemetlen furán fájó érzést, ahogy végigvonul a beleimben; bal bordaívem alatt szokott még furán fájni; aztán mindenféle hangos hangokat ad ki a hasam, amit csak el lehet képzelni; székletem sem normális ezideje, hol átlagosabb, hol kemény, hol bogyós, hol lágyabb, hol erősebb szagú és színű, hol sárgás beütésű, hol mintha picit zöldes is lenne, hol egymás után mindenféle, viszont mindig rőt színű és állandóan nyálkás, nyákos, de többnyire székrekedésem van, ám egyre gyakrabban van időnként hasmenésem, ami iszonyatosan kegyetlen, mert olyan nagyon fáj olyankor az egész bélrendszerem, a hasam, hogy kínomban már verem a falat és üvöltök, lever a víz, ráz a hideg, rakásra szedem a nospát, és olyankor úgy ég a végbélnyílásom, mintha a legerősebb paprikával kenték volna be, vagy savval marnák; egyre többször van már hányingerem is, és szédülök, a melegség meg minden nap naponta többször teljesen váratlanul elönt, és ez valami elviselhetetlen, mert úgy érzem, azon nyomban meggyulladok (mindegy, hogy hideg vagy meleg van kint), mintha szó szerint benne ülnék egy kemencében vagy máglyában, minta a lángok belülről mardosnának, ilyenkor rögtön le is kell feküdnöm, mert elszáll teljesen az erőm is.

Hónapokon át figyeltem, mit eszek és milyen éppen a székletem vagy a hasfájásom, de azt tapasztaltam, hogy teljesen mindegy, mit viszek a szervezetembe vagy mit nem, nem találtam semmilyen összefüggést étel vagy ital és a kínjaim között. A helyzet viszont napról napra mindig rosszabb, és én már úgy érzem, nem bírom! Minden napomat teljesen megkeseríti ez az egész, és abszolut tanácstalan vagyok! Hogy mihez lehetne kezdeni ezzel, hogy mi a fene ez, hogy mi lenne rá hatással, mi javíthatna a helyzetemen???

Sajnos azt kell tapasztalnom, hogy orvoshoz hiába is mentem, tényleg nem törődnek az emberrel, folyton csak azt kérdezik, mennyien várnak még kint, a beteget meg le se sz**ják, nem azt írják be a gépbe, amit elmondok, nem figyelnek, akárhogy panaszkodok, sőt nagyon sokan sajnos igen bunkón és taplón viselkednek és beszélnek az emberhez (az ilyenhez többet vissza se mentem), magándokira meg nincs pénzünk :(.

Fogalmam sincs, mit lehetne tenni, mit kellene ennem, innom, beszednem stb. Tavasszal 3 hónapon át kúráltam magam mindenféle bélflóra helyreállítóval, amit lehet kapni, egyik elfogyott, jöhetett a másik, de egyik sem hozott válzotást, holott elég drágák voltak.

Könyörgöm, valaki segítsen végre!!!

/Egyébként 32 éves nő vagyok, ha ez számít valamit./


2011. jún. 12. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mintha az én tüneteimet írtad vna le. Dettó ugyanez mindegyik. A hascsikarós az valami iszonyatosan fáj,én is sikítani tudnék olyankor... Én sem tudom, mi lehet a baj... jó, sejtem, mert én egy elég durva nemevésen kezdek túl lenni, valszeg annak a mellékhatásait nyögöm... :(
2011. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lehet el kéne menned valami alternatív gyógyítóhoz..ha hiszel benne ha nem..hátha.
2011. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azert egy nagyobb kivizsgalast kellene vegezni,etel allergia(itt nem csak a tej ,liszt,hanem sokkal több etelt tesztelnek),v. pajzsmirigy stb.egy ismerösnek liszt allergiaja volt,lefogyott es csontritkulast is kapott,szegeny amig nem talaltak meg neki ugy ment neha mint a reszeg,telyesen erötlenül.
2011. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Elsőhöz:

Nekem nem volt olyanom, hogy "nemevés" vagy az ellenkezője, a "zabálás", és az egészségtelen ételeket sem igazán szeretem, nagyon-nagyon ritkán eszek ún. gyorskaját, de azt is csak olyat, amit itthon dobunk össze, a szénsavas üdítőket se szeretem, inkább rostos gyümölcsleveket...

Szóval ezért sem értem.


Másodikhoz:

Sajnos nincs ilyesmire pénzünk :(((. Anyuval vagyunk, ő már rég óta nyugdíjas, én meg munkanélküli :(.

2011. jún. 12. 21:29
 5/19 anonim ***** válasza:
En vagyok a 3.,en is gondoltam az alternativ gyogyaszra,esetleg kinai orvos?Ök nagyon sokat tudnak segiteni.
2011. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Harmadikhoz:

Azt szerintem is kellene, de a dokiknak itt eszébe sem jut! A bőrgyógyász is egyenesen förtelem... Beutaló nélkül meg sehová nem tudok menni, még csak endokrinológushoz és hasonlókhoz sem küldtek el, holott egy éve nyaggatom a dokit a bajaimmal (más problémáim is vannak, de azokhoz is így áll hozzá). Ennyit az itteni orvosokról.

2011. jún. 12. 21:31
 7/19 anonim ***** válasza:
Ne
2011. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem javasolm, hogy öndiagnosztikàba kezdj, de a google- ba üsd be ; IBS szindróma
2011. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
nemreg vettem gyarilag keszitett rostos gyümölcslevet(sargabarck,alma),2 napig ittam,iszonyu hanyingeremvolt töle,gondolom azert te nem mindennap iszod,probalj ha lehetseges orvos cserelni,v. esetleg nem vagy egy kicsit idegesebb?Mert az is hozzajarul a gyomor-belrendszerhez,ha igen probalj valami nyugtatoteat inni v. tablettat.
2011. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az "ál"rostos leveket nem szeretem, csak a 100%-osakat iszom, vagy itthonit, és ezeket se minden nap. Inkább sok ásványvizet és teát szeretek inni.

Sajnos orvost nem tudok cserélni, egyiket sem, pedig de jó lenne!

Ideg és stressz sokkal nagyobb mértékű van nap mint nap immár 7 éve, mint másoknak. És ez sajnos egyáltalán nem túlzás, a családban van nagy gond, amit nem lehet kikerülni (pénz híján semmit sem tudunk tenni)... Tudom, hogy az rettentő sokat ront mindenféle helyzeten, de tényleg nincs rá megoldás, ha lenne, már megléptük volna.

2011. jún. 12. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!