Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tanácsoltok migrénes...

S.Ági kérdése:

Mit tanácsoltok migrénes fejfájásra? Valakinek nincs esetleg valami bevált gyógyszere?

Figyelt kérdés
Évek óta szenvedek vele.Egy időre elmúlt,most megint elő jött! Hányok,nem bírom a fényt a zajt! Gyógyszer nem marad meg bennem,csak az injekció segít!
2011. szept. 17. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Algoflex forte. Úgy tudom az ibuprofen a legerősebb vény nélküli fájdalomcsillapító, és az algoflex forteban 600 mg van. Tudtommal ebben van így a legtöbb. Én is migrénes voltam, próbáld meg azt, hogy engedsz (gyógyszeren kívül értem), egy meleg kád vizet, minél melegebbet(azért beletudjál ülni :D), és abba merítsd bele teljesen a a fejed, persze az orrod nem kell, levegőt kapjál... Nekem ez a kettő nagyon sokat segített. Ja és próbálj meg aludni, csak azt tudom, hogy nem mindíg tud az ember ilyenkor...
2011. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha nem csíped el időben akkor tényleg semmi sem segít...:(

Először is vannak tényezők, amik fokozottan előhozhatják a migrént, sok helyen leírják ezeket, mint stressz, alkohol, stb. Fel kéne jegyezned mit ettél egy nap, miylen behatások értek, és rájönni nálad mik válthatják ki, és ezeket elkerülni. Az időjárás változás sem tesz éppen jót.

Ha időben sikerül elcsípnem nekem még az Algopyrin is segít, szóval gondolom nem vagyok olyan súlyos eset, mint sokan, de lehet orvossal migrén elleni szereket feliratni, ilyen a Cinie, de van magisztrális migrén ellenes por is.

Illetve ha a nyelved alatt szopogatod el a gyógyszereket hamarabb hatnak, nekem ehhez nem lenne gyomrom mondjuk.

2011. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15 éve kínlódok ezzel, pillanatnyilag a Cinie tabletta, ami használ, de csak neurológus írhatja fel, és ráadásul nagyon drága (6 db 4600 Ft). Sajnos nekem semmilyen "hagyományos" fájdalomcsillapító nem jó már.
2011. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem csak a Flector Rapid segített.Ultragyors! Aztán fogamzásgátlót váltottam és teljesen megszűnt.Én is évekig küszködtem vele.
2011. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ki fogom próbálni azokat dolgokat amit még nem próbáltam! Sajna a gyógyszerek nekem nem jönnek be mert azonnal kihányom őket! Valami jó kúp kellene vagy v.mi ilyesmi! Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 18. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Mielőtt elmentem neurológushoz,a háziorvostól kaptam INDOMETACINUM kúpot (én is hánytam akkor), az használt, de mivel erős gyógyszer, kicsit bekábultam tőle. De jobb, mint szenvedni...vényköteles ez is.
2011. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer mindenkinek! Már én is úgy vagyok vele,hogy mindent kipróbálok,mert kegyetlen ez a valami! :(
2011. szept. 20. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Diclofenac-B végbélkúp (ha már írtad a kúpot). Vényköteles, nem annyira drága, nekem ez jó mind menstruációs görcsre (ezt fél óra alatt elmulasztja), és migrénre még csak ez vált be, de még megkérdezem az orvosomat, hogy mit javasol rá. Nálam legutóbb több, mint egy óra elteltével hatott, de akkor viszont egyik pillanatról a másikra elmulasztotta, még a hányingerem is rögtön megszűnt.
2012. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Alternatív gyógymód nem érdekel???
2012. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Halolajkapszula!
2019. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!