Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ilyen álmos?

Miért vagyok ilyen álmos?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon. Pedig este 23kor már általában alszom és reggel 6:15kor kelek. Ez elég alvás. Általában ebéd után és délután vagyok nagyon nagyon álmos. Pl most is.

33/F


2011. jún. 16. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Kajakóma, én is megyek aludni.
2011. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az IPMben olvastam egy cikket arról, hogy az étkezés is befolyásolja ezt. Egyébként hasonló gondokkal küzdök, s én még később is kelek nálad. Javasolják a reggelit. Ha nem reggelizel, akkor 11 körül, mikor a szervezeted a legaktívabb nincs elég energiád, rengeteget kivesz belőled. Aztán jön az ebéd, jól telekapod magad, belassulsz, alvás... :) Aztán pedig vacsi későn, elalvás előtt, így tele gyomorral nem tudsz jól aludni, mikor felkelsz fáradt és nyúzott leszel... És kezdődik elölről..

Egyébként:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


A nappali álmosság 10 gyakori oka:

1, depresszió

2, terhesség

3, vérszegénység

4, allergiagyógyszer

5, éjszakai alvászavar

6, alvási apnoe szindróma

7, váltott műszak vagy időzóna-eltolódás

8, időjárási front

9, túlsúly

10, II. típusú cukorbetegség


A vas és a vitamin hiány sem hülyeség. Még egy érdekes dolog: én soha nem vagyok álmos, ha pörgés van...

2011. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!