Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szörnyen álmos vagyok, fáradt...

Szörnyen álmos vagyok, fáradt pedig pihentem eleget. Mi lehet a gond? Többször előfordult már. (többi lent)

Figyelt kérdés

12körül aludtam el, fél 9kor keltem, egy darabig nem voltam fáradt, aztán 12 után mintha altatót adtak volna elgyengültem, fázok, aludni akarok és a szemeim félig tudom nyitva tartani...

már volt ilyen, akkor vastablettát rágcsáltam napi 2-3 db-ot és mellé vitamint is. egy idő után megszűnt. most újból előjött, de 100x-ta fáradtabbnak érzem magam. Főzni alig bírtam.. többször lekellet ülnöm.

Nem vagyok terhes, ez biztos, és a vérnyomásom sem alacsony. 120/80 szokott lenni a szívverésem alvás után sokszor 90-100 körül van..

mindig is fáradékonyabb voltam koromhoz képest, nem is értem mi a bajom. eddig nem találtak semmit se nálam, de már nagyon zavar mert iskolába se tudtam ma menni, csak ülni tudok (vagyis azt akarok, mert nem hiszem, hogy az alvás segítene mindig..).

szerintetek mi lehet a baj? nem fáj semmim, talán hányingerem szokott lenni, de nagyon ritka, ma pl sokszor volt/van.


2011. okt. 18. 14:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha a pajzsmirigyedet nézték már, akkor azt mondanám, hogy depresszió.
2011. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyemet nem vizsgaltak meg. Hova menjek ilyen vizsgalatert?
2011. okt. 18. 14:44
 3/26 anonim ***** válasza:
Nagylaboron is kell nézni TSH-t, de kérj endokrinológiára beutalót, mert átfogóbb vizsgálatot végeznek, több mindent is néznek.
2011. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alul működésem van, mindig fázok és mindig aludnék.

Nézesd meg azt is, hogy nem e vagy vérszegény.

Háziorvoshoz elmész, kérdezd meg hogy ő ad e beutalót nyaki ultrahangra.Én már nem emlékszem ki írta a beutalómat a pajzsmirigyhez, vagy szemészem, vagy a neurológus, de a háziorvos megmondja!

2011. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok, tényleg nekem a TSH szintemet a nőgyógyász kérte legelőször és szerintem ő küldött nyaki UH-ra.

Az endokrinológushoz én már kompletten vittem mindent, ő csak egy cukor tesztet kért

2011. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mondjam a haziorvosnak hogy nyaki UH-ra kerek beutalot? Es ott mikor UH-nak akkor mondanom kell vagy tudjak mit kell vizsgalni? A haziorvosom megszokta kerdezni sot leszokott beszelni vizsgalatokrol... Magyarazkodjak neki? Multkor meg sargasagom volt ami meg most is megvan es azt mondta hogy biztos sargafestekbe nyultam es nem jott le.. Az arcom, tenyerem, es a talpam meg mindig sarga..
2011. okt. 18. 15:00
 7/26 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigynek a sárgasághoz semmi köze, és endokrinológiára kérj(szintúgy alulműködéses).

Vérvizsgálatból ott ki tudják derítni, hogy a jódizotópokkal van-e gond, vagy autoimmun eredetű, és csak a biztonság kedvéért UHra is szokott küldeni legtöbb esetben maga az orvos.

És friss labor alapján tudja jól beállítani a gyógyszeradagot ha szükséges.

2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Megmertem a lazam most 37,5 nyitott ablaknal ugy hogy a kezem jeghideg es fazom takaro alatt... Szerintem valami jo kis fertozes lehet bar nem faj a torkom...
2011. okt. 18. 15:37
 9/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk írtad, hogy van kis hányingered, előfordulhat.

Azért menj majd el egy nagylaborra, és kérd a háziorvost, hogy nézzenek TSH-t.

2011. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget:) ma delutan megyek orvoshoz es mondani fogom!
2011. okt. 18. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!