Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Xanax & Rexetin leszokás...

Xanax & Rexetin leszokás mellékhatásai?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok 3 éve fordultam pszichológushoz az elviselhetetlen szorongással és depresszióval.

Közel 2 év fogcsikorgatás után egy barát mondta,hogy alvás közben csikorgatom a fogam és ezért elpanaszoltam a dokinak.Nekem erről fogalmam sem volt.

Helyette Rexetint írt fel és azt szedtem idén áprilisig.

A gyógyszeres kezelés előtt a depressziót és a szorongást kiváltó szereplést az iskolában teljesen egészséges voltam.

Na most már 2-3 hónap Xanax után teljesen bután éreztem magam.Memória zavar,koncentrációs zavar.Olyan érzés volt,mint ha pusztítaná az agysejteket ez a gyógyszer.Emellett rendkívűl fáradékony lettem és az orvos természetesen hülyének nézett,mert "az antidepresszánsoknak semmi közük nincs az energiaszinthez." Ő nem szedte,de biztos jobban tudja annál aki igen.

Áprlisiban az említett Rexetint szedtem és nagyon megelégeltem,hogy fizikailag legyengítettek ezek az antidepresszánsok és így kell élnem az életemet.Végleg elhagytam.Nem csökkentettem az adagokat.Egyik napról a másikra felhagytam a szedésükkel.

A következő tüneteket produkálták ez a 2 gyógyszer velem,előtte teljesen egészséges emberrel:


Tremor,rövidtávú memória károsodás és koncentrációs zavar,emlékezetkiesés,alacsony libidó,merevedési zavar,homályos látás,álmatlanság,gyengébb ataxia,fülcsengés,kóros akaratlan mozgások,izomrángás,izomgyengeség,nehéz légzés,beszédzavar.

Ki mennyi esélyt lát arra,hogy megszűnjenek ezek a tünetek és ismét teljes életet élhessek?Hasonló tapasztalatai volakt már valakinek? 2 hónappal a leállás után ezek a tünetek ugyanúgy fennállnak.A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jún. 17. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érthető a dolog, akkor most xanaxot szedtél először, aztán Rexetint, vagy együtt a kettőt, meg az sem világos mit mennyi ideig (mennyit együtt) szedtél, de az biztos, hogy ezeket a gyógyszereket nem szabad egyik pillanatról a másikra letenni, akkor jönnek ilyen súlyos mellékhatások.....már ha ezek előtte nem voltak!

Én is ezeket kaptam annak idején a neurológustól, de a rexetint nem mertem elkezdeni...a xanaxot meg 2 hétig szedtem, aztán abbahagytam, mert nekem is elég sok galibát csinált....most sem vagyok jól, de inkább szenvedek, de nem veszek be egyenlőre ilyen agypusztító vegyszert.....

2011. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Két évig szedtem Xanaxot napi 1 mg.Utána Rexetint nagyjából 7-8 hónapig.Abból a végefelé már csak fél adagnyit.
2011. jún. 17. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem elég nagy az esélye annak, hogy a hirtelen gyógyszer elhagyás csinálja a bajt, emlékszem én a xanaxról fokozatosan jöttem le, de ott is volt "baj"...... Próbálj meg minnél többet mozogni, sok vizet inni, és nyomelemeket, vitaminokat szedni, MagneB6, Neuroptim, ilyesmi, és ha 3-4 hét alatt sem szűnik a dolog, akkor érdemes elmenni egy neurológushoz, kivizsgáltatni...de már az elején meg kell neki mondani határozottan, hogy ne azzal kezdje, hogy veszi a receptes füzetet és nyugtatót meg antidepit ír fel!!!!!!! Jobbulást és kitartást!
2011. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én frontint szedtem, aztán pszichésen ráfogtam, hogy miatta fáj a mellem. Abbahagytam, két napig nem aludtam, azóta nem szedek semmit, bár felírják a rexetint is. A depressziómat kiordítom magamból, vagy zenét hallgatok, vagy elküldök mindenkit a k...anyjába. Megnyugszom.
2011. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!