Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen mellékhatásai lehetnek...

Milyen mellékhatásai lehetnek az L-thyroxin 50-nek?

Figyelt kérdés
L-thyroxin 50-et szedek 6 napja pajzsmirigy alulműködésre, napi egy tablettát. Fáj a bokám, az ínszalagok és bevizesedett. Most olvastam más fórumokon, hogy esetleg ettől lehet. Van valakinek hasonló, vagy más tapasztalata ezzel kapcsolatban? 25l
2010. márc. 2. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta szedem, de ilyen még nem volt, Nem hinném,hogy attól lenne bokafájás,és stb.
2010. márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyébként benne van a tájékoztatóban, meg a neten is:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így az L-Thyroxin tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A pajzsmirigy fokozott működésére jellemző tünetek (gyors szívverés, szívdobogás, szívritmus zavarok, mellkasi fájdalom, reszketés, idegesség, fejfájás, ingerlékenység, izzadás, súlycsökkenés, álmatlanság, hasmenés, izomgyengeség és izomgörcsök, láz, meleg nem tűrés, menstruációs rendellenességek) jelentkezhetnek, különösen nagy adagoknál. A panaszok általában megszűnnek dóziscsökkentést, vagy a kezelés átmeneti felfüggesztését követően. A kezelést átmenetileg csökkentett dózissal szabad tovább folytatni. Bőrkiütések is előfordulhatnak.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát.

2010. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kell szednem. Egy kicsit esetleg felpöröghetsz tőle (mert gyorsítja az anyagcserét): jelentkezhet álmatlanság, forgolódás éjszaka, remegés, izzadás, kimelegedés, esetleg hasmenés, farkaséhség.

nekem olyankor, amikor sajnos, emelni kell az adagon a fordított tünetek jelentkeznek: aluszékonyság, fázom, kimerült vagyok, és leállnak odabent a dolgok (ami bement, nem jön ki).

2010. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem izotóp után. Nekem túladagolták. Folyton rosszul voltam, és fogytam. Aztán egy vérvizsgálat kiderítette, hogy ezt picit elcseszte a doki. 65(asszem ennek nano g. a mértéke, de nem esküszöm meg) szal ott jártam, és elvileg 175 kellett volna enni, minden héten emelet adaggal. 45el kezdtem. 65nél már félig kórházban jártam :s Tehát ha ugy érzed nincs rendbe vmi akkor menj orvoshoz.

Jah és a dokim ennyit mondott: bocsi.

2010. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szerintem elmegyek a dokimhoz! Már egy hete nem javul a lábam, lehet, hogy tényleg nem a thyroxin miatt van... :)
2010. márc. 4. 08:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is L-Thyroxint szedek, vannak mellékhatásai, de ilyen hamar nem jelenezhetett volna nálad, mivel a T4 felezési ideje kb. 3 hét. Valószínűleg a pajzsmirigy-alulműködésed okozza a tüneteid, majd jobb lesz 3-4 hét múlva. Az L-Thyroxin mellékhatásairól itt olvashatsz egy jó tanulmányt: [link]
2012. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
59%
Én kb 8 éve szedem, 15 éves vagyok, a leggyakoribb mellékhatás az elhízás, ha ilyen tablettát szedsz te is, akkor erre mindenképp figyelj oda, de erről a mellékhatásról én még sosem hallottam.
2013. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 First!!! válasza:
32%

Sziasztok!


Én nem ajánlom senkinek!!!


Édesanyám szedte 1 évig, lassan de tünetmentesen le tudott vele állni. Mivel megtudta, hogy ez a gyógyszer amit alulműködő pajzsmirigybetegségre adnak, az a mellékhatása hogy cukorbetegséget okoz. Leégeti az inzulinreceptorokat a sejtekről. Persze ezt az orvosok nem ismerik be.

Ő egy olyan orvostól tudta meg, aki gyógynövényekkel gyógyít.

És máshonnan is hallottam ugyanezt a történetet, csak a hölgynek jócskán felnyomta a cukrát. 30-ra felment a cukra és persze azonnal inzulinra is állították.

2014. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tripalax válasza:
L-THIROXIN Kontra Xanax tartalmú gyógyszer Nos az egyik gyorsító a másik lassító mintha egyszerre nyomnám a féket és a gázt nem is tudom ez hogyan működik!!!
2019. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!