Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szed valaki Teperin tablettát...

Szed valaki Teperin tablettát fejfájásra? Milyen a hatása és mennyi idő múlva jelentkezik?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Teperint fejfájásra? Ez egy pszichiátriai gyógyszer, erős hatású antidepresszáns, bár valóban szokták erős fájdalmak csillapítására is adni, de én nem épp ezt ajánlanám. Fájdalomcsillapítók nem használnak?
2009. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap írták fel a fejfájás ambulancián, migrén kezelésére.Most egy kicsit megijesztettél...
2009. márc. 24. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha orvos írta, akkor biztos nem véletlenül ezt választotta. Csak meglepett, hogy miért pont egy ilyen, -amúgy már kicsit elavult- gyógyszert akarsz szedni, mikor vannak modern, kimondottan migrénre való gyógyszerek is. Persze, lehet, hogy azoknak sem kevesebb a mellékhatása..

Szóval, azért nyugodj meg, ha orvos írta, akkor rendben.

2009. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésedre a válasz, ez kimaradt:

"Különböző eredetű depressziós állapotok, idült idegi fájdalmak kezelésére valamint a migrén profilaxisára szolgáló készítmény. Terápiás hatása általában csak 1-3 hetes kezelés után jelentkezik."

Alkoholt nem szabad mellette fogyasztani!

2009. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Igazából attól vártam volna választ, aki használta is ezt a szert!

2009. márc. 25. 16:56
 6/9 anonim válasza:
Én használtam, fejfájás ambulancián írták fel, kis adagokban kellett szednem, a migrént kísérő fejfájások miatt, először negyedeket, feleket, majd egy-egy darabot naponta...nekem eleinte minden "szép" volt, semmi mellékhatás, és a kísérő fejfájások is elmúltak, aztán jött a fekete leves...megzavarodott az egyébként mindig normális menzesz ciklusom, össze-vissza kezdtem vérezni, el kezdtek izomfájdalmak jelentkezni, aztán egy héten belül 3 migrénes rohamom volt, amit már a jól bevált migrén gyógyszerem sem tudott csillapítani. Most nem szedem a Teperint, leépítettem, és abbahagytam, a mellékhatások megmaradtak, iszonyú lapocka táji fájdalom, és szinte állandósult fejfájások. Nem kezdeném el újra szedni. Remélem segítettem.
2013. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pécsinő válasza:
Ez nagyon rosszul hangzik. :( Nekem alvásproblémáim vannak és depis vagyok, ezért szedek este 1 db-ot tegnap óta. Tegnap jót aludtam tőle... Kezdtem örülni ennek a gyógyszernek, de amiket írtál az elrettent. :(
2014. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem minden napos volt a fejfajasom.csak akkor mult el ha aludtam. Hiaba szedtem tobb fajta fajdalomcsillapitot nem hasznaltak.. Voltam ugyeleten mvenaba kaptam fajdalomcsillapitot es gorcs oldot. Persze ezek se, hatottak. Elmentem magan neurologushoz pecsre aki a teperint irta fel . Amint elkezdtem szedni elmult a fejfajasom . Viszont harom honap utan abba hagytam a szedeset mert nem szeretek gyogyszereket beszedni . Persze fokozatosan kezdtem el letenni .hetente csokkentettem egy negyeddel az adagot, viszont elvonasi tuneteim voltak tole. Remegett a kezem ,allando izgulas erzes gyotort, vert a szivem . De ket het mulva elmult. Most masfel ev utan ismet jelentkezett a fejfajasom es megint elkezdtem szedni. Es a fajdalmaim megszuntek
2016. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lentffy válasza:

Szia pecsino! Ne ijedj meg

En 82 napja kezdtem az alvaszavart. Arra gondoltam hogy a halal is jobb mar ennel. Tavaly szivritmuszavarral mutottek. Most is van mikor ideges vagyok. Tegnap Eunoctin melle kaptam a korhazban pszichiatrian. 15 orat aludtam es nem ereztem semmit. Egy Seduxent is adott a foorvosno. Probald es ne felj!!!!

2016. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!