Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha MAO gátlót szedek mikor...

Ha MAO gátlót szedek mikor jelentkezik az antidepresszáns hatása? Mikor leszek lazább?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 17:48
 1/3 tetris ***** válasza:

Ezek a szerek csak hosszabb idő eltelte után tudnak észrevehető hatást kifejteni. Ez persze egyéntől függ, de általában négy-hat hétre kell számítani. Már a kúra kezdetén is nagyon óvatosan kell eljárni, csak fokozatosan, kis lépésekben szabad elkezdeni, nem szabad rögtön a teljes adaggal.

Azt hiszem ez a gyógyszertájékoztatóban is benne van.

Nagyon jók ezek a szerek, meglátod, rendbe fogsz jönni. A legfontosabb most az, hogy szó szerint tartsd be a doki utasításait, ne vegyél be többet, mint amennyit előírt, mert akkor éppen ellenkező hatást okozhat, és rosszul is lehetsz tőle. Legyél most türelmes egy kis ideig, és bírd ki, amíg a gyógyszer a szervezetedben ki tudja fejteni a hatását.

Utána meglátod, sokkal jobban leszel, mint azelőtt bármikor!!

2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék előző válaszadóhoz!
2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én szedtem antidepi bogyót, nekem is fokozatosan kellett növelnem az adagot, majd fokozatosan leállnom vele. Nekem több problémám volt vele. Eleinte fokozatosan, rendszeresen szedtem, majd egyszer-egyszer kimaradt egy adag. Azokon a napokon úgy éreztem magam, mintha agymosást végeznének rajtam, se fizikailag, se szellemileg nem voltam 100%-os. Kezdtem kissé paranoiás lenni, ami miatt egyre kevésbé voltam hajlandó bevenni a gyógyszert, végül hirtelen teljesen elhagytam. Ezt nagyon megviselte a szervezetem, de nem voltam hajlandó tovább kábítani magam, úgy döntöttem, hogy szembenézek mindavval a sok problémával, ami miatt oda jutottam ahova. Mindevvel azt akarom mondani, hogy szükségem volt a gyógyszerre, hogy időt nyerjek, erőt nyerjek, lélegzethez jussak, de a problémáim megoldását már szerettem volna, akartam (és úgy is lett) önerőből, tisztán megoldanom. Ehhez szükségem volt a gyógyszerre, amit kb 1 hónapig szedtem, és az akaratomra, hogy jobbá tegyem az életem. Rá kellett jönnöm, hogy a gyógyszer csupán egy segédeszköz, de önmagában nem megoldás. Abbahagyása után hosszú, nagyon hosszú ideig tartott, míg megtanultam a dolgokat helyesen "látni", magamat és másokat elfogadni olyannak, amilyenek. Ma már elmondhatom, hogy amennyire a környezetem és lehetőségeim engedik én irányítom életem. Lazább sose lettem, a tartásomtól nem szívesen válnék meg, ezen még mind a mai napig dolgozom. A betegségem beismerése után két évre rá tudtam magam először őszintén egészségesnek mondani. Az előtted álló úthoz kívánok neked sok kitartást, megértést, nyugodt pillanatot!
2011. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!