Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés, hányinger mitől...

Szédülés, hányinger mitől lehet? Szinte minden reggel, főleg ha korán kell kelni és el kell mennem itthonról de sokszor még ha nem is akkor is jelentkezik.

Figyelt kérdés
Reggelente gyakran szédülök és hányingerem van. Reggelizni szoktam, terhes nem lehetek, vérszegény nem vagyok, EKGm rendben van. Általában reggeli után jelentkezik. 4 éven át középsuliban minden reggel volt de azt ráfogtam a kialvatlanságra vagy a sietésre vagy stresszre és mire a buszmegállóba értem el is múlt. Az elmúlt 1 évben kisebb nagyobb szünetekkel vissza vissza jött de most november óta elég gyakori. Főleg a buszon, buszmegállóba, iskolában és reggeli után jön rám pedig ezelőtt nem volt és most sincs délután ezzel problémám. Valami gyomorsavcsökkentő gyógyszert írtak fel amitől szédültem így most a szünetben kezdtem szedni rendszeresen. Valakinek valami tapasztalata? Hogyan lehet elmulasztani? Lehet szédülni a hányingertől? Egyáltalán miért szédülök minden reggel, más is szokott? A vérnyomásom ha doki méri normális, ha itthon mérem olyan 90 körüli. (ha ideges vagyok vagy izgulok, vizsgázom akkor is van hányingerem de ez nem olyan) A vérképem is rendben van. Valakinél hasonló? Valakinek valami tipp? Előre is köszönöm:) L/22
2011. ápr. 24. 19:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett, bocsi:P:) Én már mindenre gondoltam, pánikbetegség, agytumor, vírus, gyomorfekély (amire az orvos is, de hasfájásom és társai nincsenek), reflux, vérszegénység (ami nem vagyok vérkép szerint) cukorbetegség (szintén nemvalószínű) depresszió, szorongás, vizsgaidőszak stb. De ha semmi problémám nincs és vizsgaidőszak sincs akkor is van:S
2011. ápr. 24. 19:26
 2/5 anonim válasza:

Mindenképp vizsgáltasd ki magad, teljes vérkép, EKG, stb.

Lehet stressz, de inkább menj el dokihoz. Itt csak találgatni tudnánk.

2011. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Catz válasza:

Szia,

en is szenvedtem ebben es en is föleg a gimims eveim alatt. Reggelente annyi volt a savam, hogy muszaly volt hanynom neha :S De egy fel alma vagy egy kis keksz es seta a buszmegalloig helyrehozott.

Nekem alapbol alacsony a vernyomason szerintem ez is közrejatszhatott.

Amugy, neha a mai napig en is rosszl vagyok, ha 5-6h fele kell kelni. Es nekem is mindenem rendben van.

L/21

2011. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Kivizsgáltattam magam és minden rendben volt (már amit néztek). Én is savcsökkentőket szedek csak szédülök tőlük, de majd remélem elmúlik. Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. ápr. 25. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
B6 vitamint nem próbáltál még szedni rá? Nekem az szokott segíteni, ha hányingerem van. Vagy a Neurosan por. Ez jó savtúltengésre, meg minden idegi alapú gyomorbántalomra is.
2011. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!