Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vashiány okozhat figyelem és...

Vashiány okozhat figyelem és koncentrációs zavart, szédülést? Hogy úgy generál FURÁN érzem magam agyilag?

Figyelt kérdés

A laborom eredménye:


Vas = 6,8 / 10,7-32,2 a norma

Transzferrin = 3,8g/L /1,7-3,4

Transzferrin telítettség = 7% /a norma 16-45

Teljes vaskötő kapacitás = 96,3 umol/L /42,8-85,6

Ferritin = 9 ug/L /10-120 a norma

Hemoglobin = 116 g/L /120-150

Glükoz/vérben = 6,3 /3,5-6,1 a norma


Érezhetem magam én ettől FURÁN? Dekoncentráltan, bambulósan? A dokinő szerint ez nem okozhat ilyet és pszichiáterhez akar küldeni :-D...ez kicsit idegesít, mert nem érzem, hogy pánikbeteg lennék, vagy depressziós.

Azt mondta, hogy ez csak enyhe vérszegénység és vashiány és nem okozhat ilyen pszichés tüneteket.

Szerintetek? Okozhat, vagy tényleg kezdjek el gondolkodni magamon?


Köszi


2011. jún. 20. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát elvileg fáradtásot okoz, ennek eredményeként előszeretettel bambulok.

De hiába szedek vasat, hiába jó a vas és hemoglobin szintem, így is ugyanúgy. XD

Ha nem nagyon durva, akkor szerintem felesleges orvoshoz rohangálni vele, bár ha már a doki pszichiáterhez akar valakit küldeni, lehet súlyosabb esetnem tűnsz... ^^"

2011. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*fáradtságot
2011. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Más gond nincs? Alacsony vérnyomás, vagy hasonlók. Ha már nem vagy gyerek igyál meg egy kávét, hátha az segít.
2011. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia,

Hát van plusz betegségem a háttérben, de nem tudom ennek mennyi jelentősége van.

Van egy miómám, amit félig meddig megoperáltak és emellett endomtriózisom. Emiatt szedek fogamzásgátlót, de ennek ellenére 2x menstruálok...egyszer nagyon enyhén, aztán mikor 3 hét után leteszem a gyógyszert, akkor meg nagyon erősen.


A pajzsmirígy hormonok eredménye még nem készült el.

Kávét iszom sokat, de nem leszek tőle összeszedettebb.

Nincs semmilyen extra stressz ok a láthatáron, nem vagyok depis és nem vagyok stresszes.


De nem így szokott működni az agyam...olyan, mintha a Marson felejtődött volna az agyam...mintha nem aludtam volna hosszú ideig, pedig alszom...

2011. jún. 20. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Okozhat bizony. Én sokat voltam fiatalon vérszegény. Pótolni kell a vasat, a folsavat és a B12 vitamint. Meglátod hamarosan elmúlik, már 1-2 hét alatt jobban érezheted magad.
2011. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bambulast, dekoncentralsagot nem okoz. A dokinak van igaza. Pszichés lesz a dolog.
2011. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

18:10,

Köszi. Végre valaki aki érzett már hasonlót!

A neten olvastam, hogy okoz pszichés panaszokat is, de nem tudtam, hogy az ilyen mértékű vashiány az nagynak számít, vagy sem...kétlem, hogy a vérszegénység, vashiány és alacsony vérnyomás ne lehetne hatással az agyam frisseségére.

Köszi szépen!!!

:-)

2011. jún. 21. 10:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Én újból a 18,10-es vagyok. A Supradyne multivitaminban elég magas a vastartalom, az pluszban jó lenne neked. Én Q10 vitamint és flavint, vagy Életkristályt használok fáradtság ellen.
2011. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz szépen!!!
2011. jún. 21. 16:51
 10/11 Jónás720419 válasza:
Szédülés, kóválygás, fáradság, kedvtelenség, bizonytalan instabil járás. Voltam neurológusnál de semmi problémát nem talált (szemészet, fül-orr-gége, röntgen) és igazából nem tudott semmi konkrétat mondani. Sokat olvasgattam külömböző weboldalakon, és el kezdtem szedni vitaminokat (magnézium, vas, c-vitamin, immunerősitő Stb) egy időre rendbe is jöttem (a nyáron) de amikor abbahagytam mert már azt hittem jól vagyok akkor ismét kiújult, nálam ez a betegség áprilisba kezdődött, hosszabb-rövidebb időre elmúlik, az a gond hogy ez nem minden napos, van amikor 1-2 hétig jól vagyok utána 1-2 hétig rosszul. Volt már valakinek hasonló betegsége? és sikerült kigyógyulni belőle?
2013. jan. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!