Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A rossz emésztés okozhat...

A rossz emésztés okozhat szédülést? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Majdnem minden reggel kínoz szédülés, és arra gyanakszom, hogy hirtelen eszem, nem szoktam felböfögni és emiatt belém szorul a levegő, leáll az emésztésem és képes vagyok elszédülni tőle. Valaki tapasztalt hasonlót?
2011. aug. 8. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem is elég rossz az emésztésem, elég sok mindennel összefüggésben állhat.

nekem ugyan nincs szédülésem, de mivel nem jutnak ki rendesen a méreganyagok, lehet, hogy az elszaporodik a vérben és szédülést okoz...vagy hosszú idei vannak benned, nem ürül ki elég gyorsan...

de menj el szerintem egy nagy laborra.

2011. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minden nap van székletem, vérvétel nemrég volt. Viszont 32 hetes terhes vagyok, csak nem értem, hogy miért van az, hogy egyszer szédülök, egyszer nem. A terhesség témakörbe meg már nem is merek ezt beírni, mert kikészülnek tőlem, már annyit kérdeztem...
2011. aug. 8. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:

ja ezt nem tudtam, hogy babát vársz :D

szerintem akkor normális, végülis ez is egy tünet :D bár nekem még nincs babám :D

2011. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
...hát ennyi szédülés már sztem nem normális :-) remélem ha megszülök elmúlik a szédülés is...
2011. aug. 8. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Ó a terhesség szépségei... simán szédülhetsz attól, hogy ha sokat eszel és lemegy a vérnyomásod. Terheseknél meg az alacsony vérnyomás eleve gyakori, melegben mindenkinél gyakoribb. Plusz a baba álláskor nyomhatja a medencében lévő vénákat (ezért érdemes leülni a a BKV-n) ill. ha háton fekve szédülnél, gurulj oldalra, nehogy ájulás legyen a vége (ilyenkor ugyanis a gerinc melletti nagy vénákra nehezedik a babasúly).

Óvatos, rendszeres mozgás (ha nincs orvosi ellenvélemény), pl. napi fél-1 óra séta, terhestorna, és napi 2-3 liter folyadék ajánlott.


"Megnyugtatlak", ahogy közeledik a vége, és beindul a baba gyors husisodása, még durvább lesz az összes nyavalygás - várjuk a kérdéseket :)

2011. aug. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ez már nem normális, hogy egész na csak szédülök. Megreggelizek és egész nap szédülök. Ha két percenként nem ülök le, össze is esek. És fekve sem különb. Már kész vagyok idegileg!!!
2011. aug. 9. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:
És iszol eleget? Mérték a vérnyomásod (háziorvos, védőnő)?
2011. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Iszok, úgy 3 liter szénsavmentes vizet naponta. A vérnyomásom mértem ma, 125/78/104 volt. Lehet ott rontom el a napom, hogy citromfű teát iszok reggelre, ami amúgy is nyugtat és leviszi a vérnyomásom? De azért iszom, hogy valami cukros legyen, mert az éhgyomri cukrom kicsit alacsony. És félek, hogy rosszul leszek, míg nem eszek. Lehet más teát kellene innom, mondjuk kamillát, vagy feketét. Most épp nem szédülök, bár vettem be homeopátiás szereket. Lehet az időjárás is befolyásol. Csak azt bírom, mikor az orvosok mindenre azt mondják, hogy ez a terhességgel jár...
2011. aug. 9. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Alacsony cukortól is lehet (az én babám a szőlőcukrot szerette nagyon odabent:)), fronttól is lehet (bár attól azért, mert le vagy fel megy a vérnyomás), melegtől is (kitágulnak az erek), vagy hirtelen felkeléstől (kevesebb vér jut az agyba), kialvatlanságtól, oxigénhiánytól (magas páratartalom, szmog, cigifüst, tömeg).

De szerintem a citromfű teától vagy emésztési problémáktól nem igazán kéne szédülnöd.

Innen nem tudok jobbat mondani, ha rosszul vagy, irány a doki és ne hagyd lerázni magad.

2011. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kitartó segítséget, próbálok azért kísérletezni, hogyan lenne jobb. Az tény, hogy a frontokra elég érzékeny lettem, és hát mostanában elég hülye idő van. Tegnap magas páratartalom, ma meg hidegfront erős lehűléssel...remélem csak ennyi a gond.
2011. aug. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!