Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ezt egy életen át el kell...

Ezt egy életen át el kell viselnem?

Figyelt kérdés
Világéletemben erős gyomrom volt.Bármit összeehettem,semmi bajom nem volt.Ilyen szempontból minden tökéletes volt.Csak akkor fájt a hasam,mikor 'megvolt'.Aztán hirtelen kialakult az IBS.Felváltva van székrekedésem és hasmenésem.Bármit eszek,felpuffadok,mozgolódik a hasam,mindenféle hangot ad ki.Ez eddig még talán elviselhető lenne,ha nem járna ekkora fájdalmakkal...Egyszer a suliból haza kellett jönnöm,mert hirtelen leírhatatlanul elkezdett görcsölni,csikarni és fájni az egész hasam,kiterjedt a bordáimhoz is.Pár másodpercig nehezen kaptam levegőt,Hazaérve rohantam WC-re,miután végeztem,csillapodott a fájdalom.másnap mentem dokihoz,mondta hogy IBS,írt fel vmit,amit azóta se tudtam kiváltani,mert nincs rá pénzem.Mióta ez megvan,fogytam 3 kilót,félek a kajáktól,hogy bajom lesz tőle...Nagyon odafigyelem az időtartamra,és nem merek xy-t mellé cv-et,mert mi van ha nem passzol és megárt,ezért várok az egyikkel min. 1 órát.A székelés,mint említettem,eszméletlen fájdalmakkal jár,és plusz ráadás,hogy aranyerem is van.Nem egyszer megtörtént az,hogy elalszom mondjuk 1kor,és hajnali 4kor arra ébredek,hogy eszméletlenül csikar és görcsöl a hasam,ebből megint fél óra WC-zés az eredménye,és utána se múlik ez teljesen a fájdalom.Ezen a héten nem tudom,mi van velem,nem megy a hasam,de egész nap fáj,csikar,a székletem folyékony,de napi egyszeri.Tegnap nem voltam WC-n,de ma hajnalban megint a szokásos csikarásra ébredtem...Abba meg bele se merek gondolni,ha egyszer terhes leszek,mi lesz,mert naponta rohangálhatok a kórházba,összekeverném a vetéli fájdalmat a WC-zésivel...
2011. jún. 22. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok ezzel...:S

Akárhová megyek, ott lapul a táskámban az Imodium... Nekem pont ma is végig görcsölt a hasam, ha elmúlt, akkor is éreztem, ha picit megnyomtam (jobb oldalt szokott fájni leginkább, szóval halálra rémülök, h biztos vakbél).

Nekem is volt olyan, hogy úgy görcsölt az egész hasam, hogy a bordámba sugárzott, sőt, a hátamba is.

Van, hogy elmúlik egy időre, de egy-két hétnél tovább nem vagyok tünetmentes szinte sosem. Minden módszer csak átmeneti segítséget nyújt.

Akárhová el kell mennem, mindig érzem a csikarást, és mindig rettegek, hogy rámjön a hasmenés, és nem tudok mit csinálni...:(

2011. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenek előtt egy kérdés: mit értesz azon, hogy "hirtelen kialakult az IBS"? Ezt béltükrözéssel állapították meg? (vagyis nem állapítottak meg eltérést, és "ráfogták"?) Az irritábilis bél syndroma ugyanis kifejezetten "stresszbetegség",ami évek múlva szokott panaszt okozni, de akkor sem olyan erős görcsöket mint amiről beszélsz!Ráadásul valóban csak tüneti kezelést igényel. Ezzel azt akartam mondani,hogy amennyiben nem volt tükrözésed és/vagy csak "ráfogták" hogy az, akkor itt az ideje, hogy mielőbb megnézzék nincs-e valami más is a háttérben!A leírásodból kiderül,hogy nő vagy, így akár nőgyógyászati eredetűek is lehetnek a bélpanaszok (pl. endometriosis is okozhatja), de egy fekélyes bélgyulladás is lehet a háttérben, ami valóban kezelést igényel! Én azt javaslom, hogy mielőbb menj el a háziorvosodhoz, s kérd Tőle, hogy indítsa el a kivizsgálást!

2011. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!