Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valakiibe parazita, féreg...

Ha valakiibe parazita, féreg vagy giliszta stb. kerül, akkor mennyi idő múlva jelentkeznek a tünetek? Van olyan aki hónapokig vagy évekig tünetmentes (akár egy életen át)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a parazita, hová kerül és mennyi idő alatt fejlődik ki. Ha konkrétan a bélférgességre gondolsz, az mindig okoz tünetet: jó étvágy ellenére fogyás (mert a féreg szívja fel a tápanyagot, mielőtt az felszívódna), végbéltáji viszkető érzés... A tetű, bolha, rühatka is parazita és annak szintén egyértelműek a tűnetei. Ha a belső szervi férgekre (pl. szívféreg) gondolsz, az is okoz tünetet (billentyűhiba, stb). Úgyhogy szerintem olyan nincs, hogy valaki egy életen át tünetmentes, de hetekig lehet, amíg el nem szaporodik az adott parazita.
2009. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok, ami kívülről nem látszik, hogy azoknak mikor jelentkezhetnek az első tünetei?A bőrön át behatolónak van nyoma(nem kullancsra gondolok), inkább féregre vagy gilisztára.
2009. aug. 31. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Féregnél, gilisztánál pár nap. Attól függ, mennyi idő alatt feljődnek ki a petéből (mert ugye ezeknél a pete kerül be a szervezetbe, és ha alkalmas helyre ér, ott fejlődik ki). De azt már az előbb írtam, milyen tünetei lehetnek.
2009. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. aug. 31. 13:18
 5/8 anonim válasza:

Több hónap is lehet tünetmentes, mert vannak férgek, amelyek csak 3-4 hónap alatt fejlődnek ki teljesen (Teania saginata, Teania soium pl).De ezek nem gyakoriak ám.Meg ugye van lappangási idő.

Van olyan is, amelyik először légúti tüneteket okoz, pl tüdőgyulladást és csak később a fogyás hasmenés stb.

Miért, mi történt veled?

2009. szept. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy csak túlparázom, lehet semmi sincs bennem.

Nyaraláson a vízből kijőve észrevettem, hogy a lábamra van tapadva valami 1 cm hosszú valami.Én úgy láttam, hogy mozog és puha is volt.Nem mertem vele semmit csinálni, de végül 15 perc után leszedtük, akkor már nem mozgott és úgy tűnik csak a bőre maradt, ami másnapra megszáradt.Az zavar, hogy lógott rólam, szóval nem az egész,mint egy falevél tapadt rám, csak a fej része.Persze lehet ez véletlen is és nyoma sem volt és nem éreztem semmit(tök spontán vettem észre amikor törülköztem).

2009. szept. 2. 06:34
 7/8 anonim válasza:
esetleg pióca?
2009. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fegyvernepper válasza:
Sok kis kukac tenyészik benned! Nézd a jó oldalát, nem kell horgászcsalit venned. :D
2011. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!