Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik egész életen át tartó...

Létezik egész életen át tartó depresszió?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak próbáltam segíteni azzal, hogy meghallgatom a baját, és ő mondta, hogy soha nem érezte túl jól magát az életében.

Amikor nevetett, akkor is szomorúságot érzett belül, és sosem élvezte igazán azt, hogy él. A mai napig elég nehezen veszi,ha problémával találkozik, és nagyon hamar képes megzuhanni. Egyáltalán nem társasági ember, inkább egyedül szeret lenni, és persze mondanom sem kell, hogy egy nagy nullának gondolja magát mindenkihez képest.

Tényleg lehet ilyen, hogy valaki ennyire nem életrevaló, és örökké szomorú?

Mivel tudnék neki segíteni?


2011. nov. 10. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
EZT hivják depresssziónak, nem azt, ha valakinek átmenetileg rossz a kedve.
2011. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szinte semmivel. De van egy link, ahol nagyon sok mindent elolvashatsz és eldöntheted mit teszel. Sok sikert!

[link]

Itt mazsolázzál. Érdemes mindent elolvasnod, mert a fél tudás az csak több kárt okozhat...

2011. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak hangulatjavító gyógyszerek, vannak hangulatjavító teák...
2011. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igyekszem elolvasni az írásokat a linkben.

Félve használtam a depresszió szót, mert már mindenki depressziós, akinek rossz napja van, de ezek szerint ez tényleg komoly lehet.

Csak én nagyon kicsinek érzem magam a segítséghez...

2011. nov. 10. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Azzal nem ártasz neki, hogy meghallgatod, sőt ilyen komoly esetekben az a legtöbb, amit megtehetsz!

A "depresszióját" ő írta le neked? Mármint, hogy soha nem élvezte az életet, meg nem nevetett tiszta szívből?:S

Egyébként mindenki okkal olyan, amilyen. Ha ő egyedül szeret lenni, akkor biztosan sokat csalódott, ezért ne akard megváltoztatni.


Egyébként pedig én nem hiszek a depresszióban. Lehet ugyan némi szervi probléma következtében fellépő hormonzavar, de a depresszióján, mindenki saját maga tud csak segíteni.


Többnyire nézőpont változtatást igényel...


Javasolom neki is, mint nagyon sok embernek, hogy próbáljon meg helyes énképet kialakítani magáról, és az önismeretet...


A depresszió egy nagyon komoly betegség, sokszor orvosi segítséget igényel, de ha valaki elégedetlen az életével és emiatt boldogtalan, az még nem depressziós.

2011. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos ilyen létezik. nem ő lenne az első, aki úgy éli le az életét.

nem tudom te hogy tudsz segíteni, valami szakember kellene.

2011. nov. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!