Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ezt így?

Miért érzem ezt így?

Figyelt kérdés

Gyakran járok wc-re, suliban viszont gyakran hallom a fülkéknél hogy mások sokkal többet pisilnek egy alkalomkor, mint én.

Nem tudom annyira zavar az az érzés hogy van bennem vmi felesleges, és ezért járok gyakran még ha csak nagyon picit is kell vizelnem. nem bírom visszatartani annyi ideig, de dolgozni fogok nyáron (8 órás munkaidő) és ott nem járhatok minden órában pisilni...

mit csináljak?


2011. jún. 23. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég folyadékot iszol napközben.Mert ha nem, akkor a vizeletben levő méreganyagok felszaporodnak és irritálhatják a hólyagot. Próbálj meg több folyadékot inni, és ha még mindig pisilési ingered lesz, kb. 1 hét után keress fel egy urológust, vagy nefrológust, aki a vesével foglalkozik.
2011. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amíg suliba jártam épp ugyanezt csináltam :D és én is aggódtam, amikor munkába mentem. de ott jöttem rá, hogy igazából nem a vizeléssel volt a probléma, hanem hogy egyszerűen stresszeltem attól, hogy most egy órán keresztül majd "be leszek zárva" a terembe, és nem tudok majd elmenni, amikor csak akarok, és ezért "üresen" akartam beülni a terembe :D aki ezt nem érzi, annak ez nevetségesnek tűnik, de abban az időben ez nagyon rossz volt. folyton azon agyaltam, hogy ha felülök a buszra pl, mikor tudok majd elmenni wc-re, kibírom-e majd az utat. Aztán szép lassan rájöttem, hogy ki tudom bírni, akár 8 órát is (bár én sokat iszom, szóval nem :)) de szerintem na aggódj, lehet, hogy neked is majd pont a munkában fog megoldódni, mert ott nem figyeled úgy az órákat, hanem majd csak észreveszed, hogy hopp, eltelt 3 óra és nem voltam pisilni. Abszolút megértelek, tudom, milyen érzés ez. Ettől függetlenül próbálj meg többet inni, mert az kimossa a dolgokat, és ha megnyugtat téged, menj el egy kivizsgálásra. Ha cikinek érzed ezt elmondani az orvosnak, kérj egy teljeskörű laborvizsgálatot, mert pl fáradékony vagy, és abból úgyis kiderül, hogyha van valami gond.

Remélem érthető voltam, és tudtam segíteni!

2011. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egészségtelen, de: igyál keveset!


Én maximum 3-4 órát bírok ki, de azt már úgy, hogy nagyon-nagyon keveset iszom.

És tényleg nagyon kell kb. átlag 2 óránként. Bár nekem sok is megy.

2011. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Be ne tartsd amit az előző mondott. A kevés folyadék súlyos következményekkel járhat, inkább pisiljek sokat, de ne legyenek amiatt komolyabb betegségeim, mert feszélyez a wc-re járás.
2011. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most mi baja lesz, ha 8 órán keresztül csak egy, maximum két pohár vizet iszik? Kivétel mondjuk hőségben, de akkor mindenkinek kevésbé kell WC-znie.


Én komolyan így csinálom suliidőben. Semmi bajom, de ha lenne se érdekelne, mert óránként kimenni WC-re, nem járja...

2011. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most nincs még bajod, persze, de majd később lesz. Mert ciki kimenni, vagy mi? Ha hozzászokik a szervezet, hogy sok folyadékot veszel magadhoz, akkor majd a wc-re járás is ritkább lesz.
2011. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért jó sokat inni?

Napi másfél liter folyadék (mindent beleszámolva) már nem is elég 30 fok alatt se???


Na mindegy, nekem mindegy.


Csak jót akartam, meg leírni, ami nálam beválik, ha órákig ki kell bírni, vagy ha nem akarok a tíz perces szünetekből öt percet elvenni WC-zéssel. xD

2011. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2,5-3 liter az ajánlott. ha meg a kényelem a fontosabb, meg a pletyka a barátnőkkel, akkor legyen az...
2011. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak megkérdezem: szakmabeli vagy?

Ha igen, akkor nem kívánok vitatkozni.


Viszont, ha te is laikus vagy, abban az esetben...

szeretném megkérdezni, hogy hol hallottad ezt a 2,5-3 litert (még mindig nem kánikuláról beszélek), és te elviselnéd-e, hogy óránként NIAGARA folyik?

2011. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szakmabeli, de akárhol utána is olvashatsz...

nem hiszem, hogy óránként egy pohár víztől niagara folyna :D

mert ha óránként csak 2,5 dl vizet iszik valaki, ami ugye nem olyan nagy megerőltetés, akkor 10 óra alatt (ennyit minimum ébren vagy :)) az 2,5 liter. én kibírom, sőt, én kb 4 liter vizet iszom meg naponta, és remek egészségnek örvendek. de most már kiváncsi lennék a kérdezőre is :D

2011. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!