Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csinál közületek az, aki...

Mit csinál közületek az, aki igazán boldog?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, aki általában úgy fekszik le, hogy hű de jó nap volt ez megint. Ha van ilyen valaki, akkor leírhatná igazán, hogy mit csinál, mert én egy-két jobb napot leszámítva unom a nap nagy részét és nem tudom, hogy hogyan változtassak. Valahogy elveszett a motivációm, hogy új dolgokba vágjak bele. Ezenkívül mindenbe félek belevágni. Mit kellene csinálnom, kockáztatni? De a kockáztatós esetekben ha félek az új dologtól, az 90%-ban rosszul sül el. Tudom, hogy van egy nekem való út, de mivel kb itthon ülök és nem merek újítani, így aligha fogom megtalálni. De újítani is félek, és a félelem nálam 90%-os sikertelenséghez vezetett eddig. Kicsit talán eltávolodtam a fő kérdéstől, vagy sok a részlet, de légyszi írjatok tapasztalatokat, véleményeket, gondolatokat, történeteket a témával kapcsolatban. Köszi.
2011. jún. 24. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én akkor érzem magam boldognak, ha sok mindent csinálok. Így ha nincs kedvem valamibe belevágni, akkor erőszakkal is ráveszem amgam, hogy csináljam. Persze hajlamos vagyok, hogy túlvállaljam magam, aztén bebukjon a dolog..

Egyébként ez az "egy neked való út" hamis kép. A legtöbb embernek élete során több célja van. Ne azt az egyet keresd, hanem a sokféleséget. Abból megtalálod mindig, ami épp érdekel.

2011. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Picit többet elárulhatnál magadról, hogy milyen nemű, korú ember vagy és mivel foglalkozol? Tanulsz-e avagy van-e szakmád, hivatásod?


Én magamról annyit tudok önvallomásozni neked, hogy az ember élete nem egyféle. Kudarcos és sikeres periódusok váltják egymást, akár egy napon belül többször is. A saját tapasztalatom az, hogy akkor érzem este lefekvéskor azt a jó érzést, hogy nem volt értelmetlen a napom, amikor erőfeszítéseket tettem. Tehát felmérem, hogy mik a feladatok, mit kellene tennem és elkezdem tenni a dolgomat. Szinte mindegy (azért nem :)), hogy sikerélménnyel vagy nélküle zárul az ügylet, a lényeg az a megelégedett érzés, hogy "ÉN MINDEN TŐLEM TELHETŐT MEGTETTEM", ha sikerült is, akkor tökjó, ha nem, akkor szégyellje magát a sors vagy az Univerzum, hogy nem értékelte az erőfeszítéseimet. Teljesen legitim és erkölcsös, korrekt módon tolhatja le az ember a feleslegesen önmarcangoló felelősségérzetet, ha tényleg mindent elkövet. A lelkifurdalást az okozza egy kudarc esetén, amikor azon rágom magam, hogy nem tettem meg mindent és ha többet teszek, lehet, hogy sikerül. Ha mindent elkövetsz, és mégsem jön össze, nincs miért hibáztatnod magad.

2011. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18 éves fiú vagyok. Úgy érzem, h ezeknek az éveknek kellene a legszebbnek lennie életemben, de egyszerűen olyan 3-4 éve belekerültem egy ördögi körbe(szorongás, rossz közérzet), amiből nem látok kiutat. Mit csinálok később, ha már most ennyire motiválatlan vagyok? Ha még valamire kíváncsiak vagytok, írok még magamról, csak kérdezzetek.
2011. jún. 24. 17:43
 4/4 hópari válasza:
Szia.Nincs valami amit szeretsz csinálni? Pl: rajzolni, festeni, zenéket összeválogatni, táncolni stb. Próbálhatnád magad tovább fejleszteni abban, hogy nagyon jól csináld. Esetleg. Lesz motivációd. Egy ideig ellennél vele.
2011. júl. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!