Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerda óta magas láz. Mitől?

Szerda óta magas láz. Mitől?

Figyelt kérdés
Kedden kezdődött, egy brutális hidegrázással. Szerdán mértem először a lázam, akkor 38 fok körül volt. Mára ott tartok, hogy hajnali 4! órakor arra ébredtem, h nem vagyok túl jól, megmértem a lázam, és 39,3 volt. Tegnap hajnalban szintén 39,2. Mindez úgy, hogy napi 1-2 Algopyrin ampullát felhasználok. Egyéb tünetek: fejfájás, derékfájás, ízületi fájdalmak..de ezek ugye valószínűlega láz következményei. Voltam tegnap orvosnál, vittem a nemrég készült vérkép eredményt, ahol a vizeletben voltak *-os részek, amiből arra következtetett, hogy a húgyúti fertőzés durvult el ennyire. Ami furcsa, hogy felfázás tüneteit csak minimálisan, alig-alig érzem.Attól még lehet, hogy ez okozza a magas lázat? KOmoylan attól félek, hogy egyik éjjel elpatkolok, miközben észrevétlenül 40 fölé szökik a lázam..azért ez nagyon durva, h reggel, hajnalban ilyen magas..Így Algo-val meg pár óra alatt lement 36,3-ra:Dés mintha semmi bajom nem lenne, csak a fejem fáj picit..19/L
2011. jún. 25. 08:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja , még írni akartam , h Nolicin antibiotikumot írt fel, ma kezdtem szedni. vagy lehet, h inkább egy szimpla vírus okozza?de van olyan vírus, ami csak lázat meg ízületi fájdalmakat okoz?:O s egyb megfázásos tüneteket nem?
2011. jún. 25. 08:28
 2/19 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt vegyél be lázcsillapítót és akkor tuti nem szökik feljebb, akkor is vegyél be, ha este még nem vagy lázas és addig csináld míg nappal se vagy lázas, vagy míg az orvos gyógyulttá nem nyílvánit. Esetleg lefekvéskor vizes ruhát is használhatsz, borogasd magad és este langyos vízben, vagy kevésbé meleg vízben fürödj, vagy zuhanyozz!!! Jobbulást kívánok!!!
2011. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 neewollah ***** válasza:
És ha hugyúti fertőzés legalább kaptál rá antibiotikumot?
2011. jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen az influenza, ha az antibiotikumtól se gyógyúlsz meg, akkor szedjél Grippostad C-t recept nélkül kapható és influenzára és meghüléses betegségekre jó. Ha influenzád van az antibiotikum semmit se ér!!!
2011. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
KÖszönöm!De van olyan influenza, ami szimplán csak lázat és ízületi problémákat okoz? Azért fura ez nekem, mert gyakorlatilag azt is mondhatnám, h a lázon kívül nincs más tünetem..ezek meg járulékos dolgok is lehetnek. Az esti Algo azért problémás, mert tegnap ugye muszáj volt bevennem hajnali 5-kor az első adagot, du. 15-16 óra körül már 38,5 körül volt a lázam, 19 órakor már 39, és akkor bevettem a 2. adagot..11-kor feküdtem le..2-nél többet meg enm hiszem, h célszerű lenne, főleg mivel már 4. napja alkalmazom..De megpróbálom valahogy úgy alakítani, h lefekvés előtt vegyem be. Nagyon remélem, h pár nap alatt enyhül, mert nem hiszem, h huzamosabb ideig lehetne szedni..de mindjárt elolvasom még1x a betegtájékoztatót.
2011. jún. 25. 08:46
 6/19 anonim ***** válasza:
Kullanccsal nem találkoztál véletlenül?
2011. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az orvos is kérdezte..nem találkoztam.
2011. jún. 25. 09:20
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a Lyme kór kimutatására vérteszt. Kellene kérned, hogy ki lehessen zárni.

Bőrtüneteid nincsenek?

2011. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy nincs bennem kullancs, átnéztem magam, miután írtál:D Semmilyen bőrtünet nincsen szerencsére. Ez már az 5. nap, nagyon remélem, h lassan javulni fog, ha nem is a gyógyszerek hatására, akkor magától..
2011. jún. 25. 10:45
 10/19 neewollah ***** válasza:
Azt nem tudod megnézni h a vizeleteredménynél mik voltak a csillagosak és milyen értékekkel?
2011. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!