Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A víz termelődik valamilyen...

A víz termelődik valamilyen szinten a testünkben?

Figyelt kérdés

Próbaképpen csináltam:


Torna után 3 kg-ot fogytam,ugye az izzadás miatt.


Nem ettem semmit,de fél liter víz megivása után 4 kg al voltam több.

Miért lehet ez?


2011. jún. 25. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem termelődik. Csak abból lesz víz, amit bejuttatsz. Rossz volt a mérleged!
2011. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tápanyagok oxigációjából naponta kb. 1-2dl víz keletkezik a szervezetben, szóval nem sok. A testtömegedet a felvett és leadott anyagok tömegének különbsége alakítja, minthogy anyag nem veszik el és nem is keletkezik a "semmiből" (OK, részecskefizikusok biztos vitatkoznának ezzel, de a hétköznapokról beszélek). Szerintem vagy a mérlegeddel lehetett valami, vagy talán más ruhákban álltál rá.
2011. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
73%
az sem mindegy, hogy egyébként mekkora az össztömeged, amihez KÉPEST fogytál 3 kg-ot, illetve a mérőeszköz hitelesített állapotban van, vagy "magától" elkalibrálja magát.
2011. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Van még az izzadság is, ami elpárolog, ezért nem nő pontosan annyival a testtömeg, mint amenyit megesz az ember.
2011. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

3 kilót ? az 3 liter víz bmeg cseszett büdös lehettél meg akkor már a cuccodból is folyt a víz

Fél liter 4 celsius fokos víz tömege fél kilogram.

Nézd át egy kicsit a fejedben a dolgokat légyszives

u.i: az egy 15*15 méteres izzadságtócsa lett volna

2011. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!