Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Léböjtnappal tapasztalatok?...

Léböjtnappal tapasztalatok? érdemes?

Figyelt kérdés

még mielőtt valaki elkezdené mondani, hogy ezzel úgysem fogysz, felhívom a figyelmét, hogy "egészség" kategóriában tettem fel a kérdést.

az utóbbi időben eléggé nem figyeltem oda a táplálkozásomra. sokszor nassoltam, kevés gyümölcs stb. nem híztam, mert nem vagyok rá hajlamos, de rosszabb a közérzetem, nem annyira szép a bőröm stb. aki esetleg próbálta, mi a véleménye róla? csupán méregtelenítés szempontjából. köszönöm

19/l


2011. jún. 29. 09:56
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:
54%

Ha rendesen eszel, és aztán hirtelen fogod magad és egy napig csak folyadékot iszol, akkor az nem "egészség" kategória lesz, hanem kórház kategória.


A léböjtöt nem egy nap szokás csinálni, hanem hosszú diétás rákészüléssel! Ha egészségesen akarsz táplálkozni, inkább szokj rá az egészséges kajákra, egyél rozskenyeret, sok gyömölcsöt és olyan dolgokat, amikben sok a rost (Pl.: zabpehely). Igyál napi 3-4 liter vizet, ez kimossa a veséidet, a zabpehely megtisztítja a beleidet. Ezek mellé még végezz kardiovaszkuláris edzést, pl futást, ami felpörgeti az anyagcserét. Izzadással sok méreganyagot ki lehet hozni magadból (szauna nem jó, mert ott az anyagcsere csak a bőrben indul meg!!!)! Az edzés legalább 1 órás legyen mindig, ez kell ahhoz, hogy legyen értelme!

2011. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egy könyvben úgy olvastam, hgy csak az első napon kell folyadék, a másodikon már zöldség gyümölcs nyersen, a harmadikon ugyanez, csak párolva, a negyedik napon meg barnarizst, zabpelyhet is lehet enni. tehát nem teljesen léböjt, de megkönnyebbülés a szervezetnek. ez is drasztikus? :S komolyan nagyon tanácstalan vagyok :S :(
2011. jún. 29. 10:14
 3/6 Smartguy86 ***** válasza:
Nem a folyamata drasztikus, hanem a hirtelen váltás. Nem szabad hirtelen leállni minden étellel és csak inni. Rosszul leszel tőle, ha nem is az első nap, akkor a 2. vagy 3. nap biztos!
2011. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma kezdtem el (megint). Én szoktam néha csinálni, általában 10 naposat, de ez változó, ilyenkor sok vizet, gyógyteákat, zöldség-gyümölcsleveket (persze nem cukrosat) iszom. Tudom, hogy sokan ellenzik ezt a módszert, de én testileg és lelkileg is sokkal jobban szoktam érezni magam utána, még a bőröm, hajam is szebb lesz tőle. Beteg sem vagyok soha. Fogyni is szoktam jó pár kilót, bár ennek egy része vissza is szokott jönni.


Mindenképen rá kell készülni 1-2 napig, nem lehet csak úgy elkezdeni, mert megterhelné a szervezetet, valamint a böjt után is kell 1-2 levezető nap. Ha még sosem csináltad, akkor szerintem maximum 3 naposat csinálj, később lehet hosszabbat. Ha valamilyen betegséged van, gyógyszert szedsz, akkor nem szabad egyedül csinálnod.


A böjt első napjain nem biztos, hogy túl jól fogod érezni magad, fejfájás, éhség lehet, kevés lesz az energiád, de ez később elmúlik, én általában a 3. naptól már nagyon jól érzem magam.

2011. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Mielőtt hülyeséget csinálsz (nagyobban, mint a nassolás), kérdezz meg egy belgyógyászt, mi a véleménye erről. El fogja mondani, hogy a méregtelenítés a veséd meg a májad feladata. Minden más csak mese. Akkor is, ha logikus magyarázatokkal szolgálnak mindenféle könyvek.

Ha nem vagy hízásra hajlamos, 10 nap koplalás után majd leszel - a kiéhezett szervezet mindet tartalékol. Elhiszem, hogy eszel zöldséget meg rizst, de 1000 kalória még bőven koplalásnak tekinthető.

Többre mész, ha mostantól odafigyelsz a táplálkozásodra, több zöldséget és gyümölcsöt eszel, nem nassolsz, sok vizet iszol. Ha egészséges vagy, 10 nap alat már ez is jelentős javulást fog eredményezni. Ha meg nem vagy egészséges, az egy másik dolog, de akkor a lébőjttől sem leszel az.

2011. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egy kicsit más...

volt eg yműtétem egy hétfői napon. mivel esélye volt a bélsérülésnek be kellett feküdnöm a kórházba szombaton. péntek este ehettem utoljára. onnantól kezdve csak ihattam és egyszer kaptam egy levest. viszont kaptam beöntést és hashajtást :) hétfőn műtét, kedd reggel ébredtem az intenzíven és kaptam egy fél zsömlét. ez barátok közt is 3 nap kaja nélkül. hát nem mondom, hogy könnyű volt, de kibírtam... és ami a legmeglepőbb 1 grammot nem fogytam...

2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!