Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ahhoz, hogy az ember energikus...

Ahhoz, hogy az ember energikus legyen, mikor erdemes felkelni, es mennyit erdemes aludni?

Figyelt kérdés
Foleg az utobbi idoben tapasztaltam, hogy ha keveset is alszom, de nem kelek koran, jobban atveszelem a napot, mintha koran kelnek es ugyan annyit aludnek (pl. 3-tol 8-ig alszom, nem 1-tol 6-ig, ami szinten 5 ora). Ha koran kelek, gyakran fejfajasom van egesz nap, es emiatt kevem sincs se tanulni, se dolgozni. Van erre vmi magyarazat? Egyaltalan lehet ebbol a tapasztalatbol altalanositani?
2011. jún. 29. 10:28
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
Egy általános szabály van: sötétben aludj és pihentetően! Ne gondolkozz alvás előtt, ne stresszelj! Az alvásigény egyénileg és kortól függően változik. ÁLtalánosan elfogadott, hogy 8 óra alvás kell, de ha nem pihentető és világosban alszol, akkor a 12 se ér semmit...
2011. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Feküdj le 0 órakor, és kelj fel 24 órakor! Ezt ismételgesd mindennap! Egy héten belül tuti kipihened magad!
2011. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kell 8 óra, hogy kipihenhessem magam, de korán kell lefeküdnöm. Vasárnap negyed 9kor már aludtam, és fél 4kor magamtól felkeltem, nem tudtam visszaaludni. Tök ki voltam pihenve, egész nap jól éreztem magam a bőrömben.


Régebben hallottam valamit, hogy éjfél előtt X (nem emlékszem) órát kell aludni, hogy ki tudd magad pihenni. Lehet, hogy van benne valami.

2011. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az tok jo, en az a baj kepes vagyok nagyon sokaig aludni, akkor is, ha koran fekszem. HA keson fekszem, akkor is sokaig alszom, de legalabb sikerult is vmit elinteznem, es nem toltottem a fel napomat alvassal. Ezt az ejfel elott x ora dolgot mar en is lattam vhol, de nemtom mennyire mukodik. Olyat is olvastam, hogy sotetben tudunk csak jobban aludni, ez a ketto meg egymasnak ellent mond ilyenkor nyaron, amikor 22:30-kor megy le a nap
2011. júl. 5. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell sötét az alváshoz (értsd: nagyon sötét). Többen is vagyunk, akiknek kell fény az alváshoz, pontosabban: az elalvás előtt.

Én forgalmas út mellett lakom, alig sötétítek el, és a szobaajtóm nyitva van, Ősöm meg semennyire se sötétít.

Így mondhatni "nincs sötét". De nekem ez felel meg, amíg nem alszom el. Utána végülis mindegy.



Az éjfél előtti alvást módosíthatnánk úgy is, hogy néhány embernél. Nálam a reggeli alvás többet ér. Ugyanannyi alvás után kevésbé vagyok kipihent, ha korán keltem.

Látod, ebben hasonlítunk is. :)


Ettől függetlenül azt mondanám, túl későn ne feküdj. Feküdj fél 12 és fél 1 között. És 8 órát, de maximum (MAXIMUM) 9-et aludj, többet ne, mert onnantól megint kimerültebb leszel napközben!

2011. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

[link]


[link]


kérdés esetén keress fel bátran!

2011. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagom, hogy azt a kremet minek linkelted, de a lugositos tippet koszonom! Sajnos tobb mint egy eve nem sportolok, asszem itt az ideje viszaternem.
2011. júl. 7. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!