Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ember nyitott szemmel...

Az ember nyitott szemmel miért nem képes aludni?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy pl a tengerimalacok szinte mindíg nyitott szemmel alszanak, és más olyan állat is van ami így alszik. Az ember miért csak csukott szemmel tud elaludni ill. aludni?

Ide a rendes alvást értem nem pedig azt aki kómában van például.


Szerintetek?:O


2011. márc. 1. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Képes, csak kellemetlen a szemnek.
2011. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok a biológiai folyamatok, amelyek az embernél az alváshoz vezetnek, a szemhéjak elernyedéséhez, lezáródásához vezetnek. Persze ismert a nyitott szemmel alvás, mint zavar és nem szándék.
2011. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 grafik ***** válasza:
100%
Szerintem az alváshoz nyugodt lelki állapot kell, minimálisra lecsökkentett külső ingerekkel. A szem pedig az egyik leghatásosabb érzékelő szervünk. Gondolom ezért így könnyebb, de lehet tévedek.
2011. márc. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
egyrészben azért nem mert a szem ugy nedvesíti önmagát h le fel nyitogassa a szemhéját.az állatoknál viszont van egy ugymond második szemhéj amit ráhúz olyankor a szemre ami véddi a szemet a kiszáradástól.
2011. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
En aludtam mar picit nyitott szemmel de sztem olyankor befordul es a feherje latszik csak...
2011. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
74%
összeszorított pi.csával miért nem lehet fingani?
2011. aug. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert izom HASZNÁLAT szükséges a szem nyitvatartásához, viszont ahoz hogy csukva legyen, lényegében semmit sem kell csinálnod, mert az a pihenő, nyugalmi pozíció. Egyszerűbben: ha nyitott szemmel aludnál az olyan lenne mintha felemelt karral aludnál.
2013. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig lehetséges de ne akarja senki átélni. A szem nagyon gyorsan kiszárad és ébredés után rettenetesen fog fájni.
2013. nov. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!