Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnék hamarabb elaludni?

Hogyan tudnék hamarabb elaludni?

Figyelt kérdés

Egy kicsit személyesebb-orvosi kérdés, de hát ha tud valaki segíteni... Az a helyzet, hogy nyári szünet van és túl későn alszok el, éjfél előtt nem nagyon, inkább 00:30-1:00 között. Ez nem is lenne baj, mert most nyári szünet van és úgy is mindegy, csak suliidőben nagyon nehéz átállni, arra, hogy 21:30-22:30 között aludjak el. Abbahagytam a sportot, de amikor intenzíven sportoltam és már hullafáradt voltam, akkor se tudtam elaludni suliidőben 23:30 előtt. Tehát ha van valami ötlete valakinek, akkor írja meg...


17/F


2011. júl. 5. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Fú, te még a jobbik eset vagy, én fél 2- 2 körül megyek aludni, és onnan még kb. egy fél óra, mire elalszok :S szerintem szellemileg próbáld meg leterhelni magad valamivel, olyankor én mindig hamarabb elalszok.
2011. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az még rosszabb... :D Olvasok olyankor valamit, de van az az állapot, hogy már olvasáshoz fáradt vagyok, de elalváshoz még nem de jó ötlet!
2011. júl. 5. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

vannak olyan gyógyteák, amik segítenek ebben :)

és fontos, hogy ne igyál kólát napközben, sokaknak ez a bajuk :D

2011. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyáltalán nem olyan jó ötlet, mert túlterhelt állapotba kerül az agy, holott nyugalomban kellene hogy legyen. Gondolj csak bele, egy kiadós edzés után az alvásból tényleg pihenten ébredsz, függetlenül attól, hogy korán, vagy későn aludtál el. Ha viszont agyilag, vagy idegileg fáradtál ki, előbb- utóbb akkor is elalszol ugyan, de törődötten legyengülten ébredsz, vagy mint akit fejbe vágtak, mert az agy alvás közben is tovább dolgozik a "feladott leckén". Inkább próbálj meg szünidőben is korábban kelni, a rendszeresség fontos, hogy tudjon működni a biológiai órád.
2011. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előbbieket az első válaszoló tanácsa miatt írtam, csak kissé lemaradtam.
2011. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Citromfű tea, idegerősítő és el is álmosít, tehát semmilyen mellékhatása nincs, lehet inni reggel este, én már az első bögre után este szinte tíz perc után elaludtam, nagyon jól alszok azóta is, pedig máskor kellett vagy 1, 1,5 óra mire elaludtam!!!
2011. júl. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezt a citromfüvest kipróbálom majd... egyébként akkor idegileg fáradhatok ki, mert szinte majdnem minden reggel úgy ébredek mint egy "mosott rongy" :D KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2011. júl. 12. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!