Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha a 2 év...

Mit tennétek, ha a 2 év körüli gyereketek csak délután 4,5 óra körül lenne hajlandó elaludni, hamarabb nem?

Figyelt kérdés
A kisfiam altatásával "vért izzadok". Reggeltől kezdve egészen délután 4, néha 5 óráig nem hajlandó elaludni. Ha levegőzünk, vagy jól "kifárasztom", akkor sem. Egyszerűen annyira aktív gyerek, hogy addig nem fárad el, bármit teszek kiugrik az ágyból. A baj csak az, hogy ha nem alszik el ekkor (4,5 körül), akkor teljesen túlpörög, és fáradtságában szinte nekirohan dolgoknak, esik, bukik. Viszont ha ekkor alszik egyet, akkor fél éjszaka fent van, nem alszik el este sem. Borzasztóan fárasztó. Ti mit tennétek, tesztek ilyen esetben?
2010. jan. 22. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Bölcsi fél napra,ott látja,hogy a többiek is alszanak 2-3 hét megszokja és alszik,ébredéskor hazaviszed és nincs nyűg,nálunk bevált,amúgy a lelőhetetlen gyerekem,akit 9-kor viszünk be 12-kor alszik a többiekkel,4 nap volt a szoktatás és 22 hós,20 hósan mentünk először.
2010. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó vicc, bölcsi.. ahhoz hely is kell, meg az anyának munkahely.. Szerintem ugyanúgy legyetek kint délelőtt, aztán ebéd, rövid benti játék és 2 körül alvás (aztán, ha már jobban alszik, akár előrébb is csúsztathatod. Te is feküdj mellé néhány napig. Kicsit sötétítsd el a szobát és bármit tesz, ne engedd, hogy felkeljen az ágyról. Az alvás előtt kicsit nézegessetek mesekönyvet, hallgassatok valami andalító zenét. Az a fontos, hogy az ágyban maradjon és ne hancúrozzon. Néhány nap alatt megszokja, hogy ez az alvás ideje. Egyébként mikor kel reggel? Nem nagyon későn? Lehet, hogy amiatt tolódik minden... Az én kislányom is néha reggel tovább alszik a szokottnál (9-ig), olyankor aztán tényleg bajban vagyok a déli alvással. Ilyenkor én így csinálom és be szokott jönni.
2010. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Bölcsi nem lesz, itthon leszek vele még egy jó darabig, de azért köszönöm.

Próbálkozom erőszakkal is, de sajnos ordít, ha lefogom, kitépi magát, kimászik, kirohan a szobából. Fizikailag is elég lefogni :-(, pedig nem vagyok gyenge. Az ágyból már nagyon régóta kimászik fönt. Igazad van, kissé későn (9) kel, csak mivel este sem alszik el, csak nagyon későn, sajnálnám felébreszteni korán. Ti mikor keltek?

2010. jan. 22. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Bölcsi...oldja meg egy idegen, biztos jobban fog aludni... Unokaöcsém sosem aludt napközben. Ha már esett össze, akkor sem! Az anyja bölcsibe tette, mert egy psziho volt a saját gyerekétől. Ott sem aludt! Egy év alatt egyszer sem! Csak feküdt vagy sírt. Ennyit a bölcsis alvásról. Mivel kilenckor kel, csak 4 körül kezd fáradni. Vagy mégtöbb programot csinálsz neki fárasztasképp, vagy forditasz a technikán. Kevesebb futkosás, több épitőjáték, rajz, könyv, zenehallgatás,amivel többet ül és este nyolckor alvás. Próbáld ki igy napi altatás nélkül. Bár az oviban gond lesz....jajjj , nehéz!
2010. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Én olyankor már nem engedném aludni, igaz nem is akar, de ha néha eszébe jut 5-6 körül akkor inkább elkínlódunk 7-ig és alszik reggelig.

Volt,hogy én is engedtem aludni ilyen későn és hajnalig ébren volt.

Lehet,hogy durvának mondjátok, vagy hogy szívtelen vagyok, de én lefektettem időben akkor nem aludt.Igaz 2 évesen teljesen elhagyta a nappali alvást, reggel fél 8 körül ébred és örülők ha este 8-kor elalszik.....

2010. jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Mindig a bölcsit szídjuk,majd ha óviba megy ott is altatják,ha nem tud egyedül elaludni,majd ott megtanítják,lehet,hogy 1-2 hónapig is üvőlt majd,de leszokik.Szóval a te felelősséged,hogy megtanítsd cirkusz nélkül aludni vagy az óviban is melléfekszel majd?Miért szóljátok le az elsőt,segítséget kért szakemberektől,nála bevált és ennyi.Jó próbálkozást,bocsi,de nagyon uncsi már,hogy ennyire bölcsellenesek vagytok,van akinek dolgoznia kell és van akinek a gyereke fejlettebb és a gyerektársaságot igényli már 2-2,5 évesen is.
2010. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

HĂĄt igen a bĂślcsivel csak az a gond, hogy munkahely is kell hozzĂĄ.

De amúgy ha esetleg van mód rá, hogy bevidd egy két óra hosszára, még ha nem is dolgozol, akkor próbáld meg. Ártani nem árt az biztos. Edződni fog a betegségek terén is, meg jobban lefárad.

Az ĂŠn lĂĄnyom legalĂĄbb is nagyon le fĂĄrad a bĂślcsiben, plĂĄne az elejĂŠn.

De amúgy ne sajnáld felkelteni hamarabb, még ha későn is fekszik le este. Csak lehet egy hétig kéne reggel ébresztened, mindig egy egy negyed órával korábban, kitapasztalva melyik a jó keltési időpont és lehet este is szépen beállna idővel az alvás.

Ha már este egy órát nyersz így visszafelé a lefekvési időben akkor már jó.

Ha jĂłl elfĂĄrad akkor alszik majd mind a bunda.

De meg kell tanítani arra is, hogy megtanuljon ellazulni alvás előtt, akkor könnyebb az elalvás.

AmĂşgy ha kiszĂśkik az ĂĄgybĂłl, akkor prĂłbĂĄld meg hogy eljĂĄtszod mintha aludnĂĄl ĂŠs meg sem mozdulsz. Lehet ha rĂĄjĂśn, hogy nincs kĂśzĂśnsĂŠge, akkor elunja magĂĄt ĂŠs elalszik. A lĂĄnyomnĂĄl volt hogy ez vĂĄlt be.

Persze vigyĂĄzz el ne aludj, hogy halld mit csinĂĄl, nehogy bajt csinĂĄljon.

Vidd el gyerektársaságba sokat, hogy hagy fáradjon, ha esetleg bölcsibe nincs lehetőség pár órában sem.

KĂ­vĂĄnok kitartĂĄst!

Majd Ă­rj mi vĂĄlt be!

2010. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha most nem alszik, az anyukájával, nem tudom, hogy miből gondolják, hogy idegenek között majd fog..Óvónő vagyok, tudom, hogy a gyerekek egy része nem igényli, hogy du. aludjon..az meg, hogy majd az óvodában aludni fog, meg majd üvölt egy ideig..szerintem lehetetlen..ui. az oviban nem ő lesz az egyetlen gyerek, az óvónők nem biztos, hogy tolerálni fogják, hogy zavarja a többit...Persze, lehet, hogy nincs igazam és ott majd alszik. Mi van akkor, ha este nem ahygod elaludni? Úgy gondolom, hogy ha du. nem alszik, akkor mondjuk kicsit próbálod húzni a dolgot...mondjuk elmentek még egyet sétálni vagy olyankor már csak vele foglalkozol, aztán 6-7 óra körül fürdés és lefekvés... Egyébként az enyém általában 9-1/2 10 körül alszik el és normál esetben 8 körül ébred, de néha alszik 9-ig, olyankor vagyok én is bajban. Aza szerencsém, hogy ha elég kitartóan próbálkozom az altatással, akkor azért ő elalszik viszonylag normális időben (2 és 3 között). nem tudom, hogy egyeseket miért zavar, hogy az első időben mondjuk odafekszik az anya a gyerek mellé egy-egy nehezebb helyzetben..írják, hogy majd az oviban is odafekszek..a gyerekek nem hülyék, megtanulják, hogy az óvoda nem az otthon és alkalmazkodnak az ottani helyzethez..volt olyan gyerekem, akinek pl. fogtam a kezét, amíg elaludt, ez kb. 1-2 hétig tartott, aztán már magától is aludt.... 2. voltam
2010. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg korábban mint 9óra mondjuk 7óra felébreszteni hátha így jobban kifárad!:)És ha nem alszik délután akkor nem bírja ki estig ugye??Nálunk is volt ilyen óraállításkor már elöre félek a tavaszitólól!
2010. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot!

Ma a "kifárasztásos" módszerrel próbálkoztam, és viszonylag sikeres volt. Reggel ébredés és egy pár falat reggeli után elindultunk gyalog sétálni. Másfél órát sétáltunk, jó messzire elsétáltunk otthonról. Hazafelé már látszott rajta, hogy jól elfáradt, mert már minden jégcsapnál, csatornánál megállt egy kis időre. Aztán hazamentünk, kis idő múlva pedig otthonról elmentünk a nagymamáékhoz, ott is volt "program" bőven. Így 4 órahossza intenzív fárasztás után délután 3-kor elaludt... aminek nagyon örültem! Ez jó is lenne így, csak az volt a gond, hogy este megint nagyon későn feküdt le. De összességében már jobb a helyzet!

2010. jan. 26. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!