Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Míért van szívfájdalmam?

Míért van szívfájdalmam?

Figyelt kérdés
Az EKG Semmit nem mutat. És ez így van amióta vagyok. De ritkán van kb: 5 hónapban 1x. Nyomást érzek és van úgy, hogy nyilall, de olyankor meg nem mozdulok annyira fáj.
2011. júl. 7. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? nekem is van (ennél sűrűbben), voltam mindenféle vizsgálaton de a doki azt mondta h természetes.
2011. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is szokott lenni, azt hiszem, itt nem a szívvel van a gond, hanem hogy egy idegszál beakad vhova, azért nyilall, és azért nem tudsz olyankor mozdulni. Elég laikus magyarázat volt, ha vki jobban ért hozzá, javítson ki :)
2011. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyesmi régen, és amióta heti 3x sportolok, nincs. Kerékpározom és gyúrok.

De már tizenévesen mondta a doki, hogy például evezzek, hogy ne legyen később probléma...

2011. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
17 éves fiú. Nekem ez nem természetes! Mert vannak nagy nyilallások a mellkasomnál és oldallamnál, de ezek nem egyszerre nem tudom mi van vese? Ilyen fájdalom 1x van 1-2 évben, ílyenkor, ha megmozdulok még jobban fáj meg sem tudok mozdulni.
2011. júl. 7. 09:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Mozdulni tudok, azzal van probléma, hogy abban a pillanatban annyira nagy a fájdalom ha megmozdulok mégjobban fáj.
2011. júl. 7. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellkasi fájdalomnak nem csak szív eredetű okai lehetnek. Gyomorégés, nyelőcső és gyomorszáj betegségei, szorongás, mellhártya betegségek, hasnyálmirigy gyulladás-ezek nálad nem valószínűek a panaszok alapján. Bordaporc gyulladás, borda vagy idegsérülés, kötőszöveti és izom eredetű fájdalom annál inkább, ami egy jól azonosítható helyen jelentkező éles fájdalomként jellemezhető, az általuk okozott mellkasi fájdalom mozgásra erősödik, például ha egyik oldaláról a másikra fordulsz, vagy ha felemeled a kezeid. Okozhatja még statikai probléma, rossz tartás miatt kóros a csigolyák görbülete, és emiatt a háti ideggyökökből a mellkasba sugározhat a fájdalom. Különleges, ám igen gyakori betegség a Tietze-szindróma, amely a szegycsont és bordák találkozásánál található ízületek ismeretlen eredetű nyomásérzékenysége, amely éles szúró fájdalmat okoz. Keress fel reumatológust, ortopédust.
2011. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál csak egy gyógyszert írt Fortedol 50mg azt mondta, hogy semmi rendelleneséget nem észlelt.
2011. júl. 7. 14:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Az előző válaszoló profi, pont az van velem, hogy megfordulok, megmozdulok az ágyban,székben, akkor jön a fájdalom, de ez időszakos nem mindíg van.
2011. júl. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!