Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a cukorbetegség? (Kérdésed...

Mi a cukorbetegség? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A betegségről már halottam csak nem tudom hogy most hogy van. Az illető nem ehet cukrot ? Hogy alakul ez ki ?

Ma láttam egy 13 éves lányt aki cukorbeteg egy ilyen "öv" volt az oldalán . Miért kell ez?


2011. júl. 14. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Miért nem nézel utána keresőben, Kicsit hosszadalmas lenne leírni. Meg persze kérdés, hogy mennyire részletesen kell.

De beírod google-ba, és több ezer találatot fog adni.

2011. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért még várom a válaszokat.

Csak tömören összefoglalva :)

2011. júl. 14. 17:43
 3/23 A kérdező kommentje:
A keresőben nem lehet konkrétumokat találni, ezért is tettem fel itt a kérdésem !
2011. júl. 14. 17:51
 4/23 anonim ***** válasza:

Jajjj, ne mondd már, hogy nem lehet:DD


[link]

[link] (Ez egész rövid és tömör)

[link]

2011. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Röviden az a lényeg hogy a hasnyálmirigy termeli azt az enzimet (inzulint) ami az ember szervezetében lebontja a cukrot. A cukorbetegek esetében ez az enzim nem vagy csekély mértékben termelődik így a sejtek ennek hiányában nem képesek felvenni a glükózt így a vércukorszint megemelkedik. Egyik fő tünete a cukor vizelettel történő fokozott kiválasztása, ezért is nevezték el cukorbetegségnek. A diéta alatt nem azt értjük hogy nem ehet a beteg cukrot hanem a szénhidrátok jóval óvatosabb, fokozatosabb beviteléről (ezért sem falhat be egy cukorbeteg egy nagy szelet tortát) gondoskodunk.

Két típusú cukorbetegséget lehet egyébként megkülönböztetni, az 1-es és 2-es típusút. Az 1-es típus esetében egy autoimmun betegség áll, a szervezet nem ismeri fel a hasnyálmirigy inzulint termelő sejtjeit és elpusztítja azokat így a hasnyálmirigy nem termel inzulint, ezért inzulin pótlásra van szükség. A 2-es típus esetében ugyan termel a hasnyálmirigy inzulint de nem fejti ki a hatását mert a sejtek "érzéketlenek" vele szemben, ez a hasnyálmirigyet még több inzulin termelésére serkenti, amíg a termelés kimerül. Kezdeti szakaszban ennél típusnál segíthet a diéta, életmódváltás, fogyás.

2011. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nah pont az utolsó válasz a példa arra, hogy miért érdemes inkább egy normálisabb, orvosi oldalon utánanézni.

Ott kezdődik, hogy az inzulin marhára nem enzim, hanem hormon. Szóval a cukrot sem fogja lebontani.

Ráadásul a vizeletben sem feltétlen jelenik meg cukor.


Kérlek inkább olvasd el amiket linkeltem.

2011. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Minek kell itt okoskodni és degradálni mások válaszát? És akkor mi van ha az inzulin hormon? A kérdezőnek ez tök mindegy, meg fogja így is érteni a lényeget, gondolom nem orvosnak készül. Én legalább vettem a fáradtságot hogy írtam és nem csak linkelgettem. Azon kívül hogy az inzulin nem enzim hanem hormon, másba nem tudsz belekötni a válaszomban.
2011. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Okés elolvastam.

Csak arra a derékon lévő övre nem találok választ ..

Az mi ?

2011. júl. 14. 18:16
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja és hogy a vizeletben gyakran megjelenik a cukor csak azért írtam hogy szemléltessem miből alakult ki a betegség elnevezése.
2011. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

"Minek kell itt okoskodni és degradálni mások válaszát? És akkor mi van ha az inzulin hormon? A kérdezőnek ez tök mindegy, meg fogja így is érteni a lényeget, gondolom nem orvosnak készül. Én legalább vettem a fáradtságot hogy írtam és nem csak linkelgettem. Azon kívül hogy az inzulin nem enzim hanem hormon, másba nem tudsz belekötni a válaszomban."


Én sem okosodok olyan kérdésekben, amiben nem vagyok kompetens. Ennyi erővel mondhatnánk akármit, mert "úgysem számít a kérdezőnek".

Ez az oldal nem azért van, hogy a baromság terjedjen.

Igen is sokkal többre megy azzal a pár linkkel, mint a te kis "összefoglalásoddal", ami olyan dolgokat tartalmaz, ami nem igaz.

2011. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!