Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegség mellé étrend?...

Cukorbetegség mellé étrend? (bőven lenn)

Figyelt kérdés

kb 2 hete derült ki hogy édesapámnak a cukorbetegsége egyre gyorsabban és nagy mértékben fajul el.Még nincsennek meg az e4redmények,de szeretnénk az étrendel valamennyit visszaszorítani ebből.Miket egyen és miket hanyagoljon leginkább???(tudom hogy cukros és zsíros dolgokat hanyagolni kell+a fehérkenyeret,)de ezen kívül mik vannak amiből aránylag sokat ehetne?Konkrét zöldségekre vagy ilyesmikre gondolok.

Segítsetek légyszi.


2011. okt. 4. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Neten is biztos vannak olyan táblázatok, ahol az ételek glikémiás értékét, szénhidrát egységét is jelzik, erre kell nagyon figyelni.

Viszont azt javaslom inkább vegyetek egy cukorbetegeknek szóló szakácskönyvet, ezzel meggyógyulni nem fog, úgyhogy nem lenne kidobott pénz.

2011. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először azt tudakolt meg, hogy egyes étkezéseknél hány gramm szénhidrátot fogyaszthat, utána már könnyebb ilyenben gondolkozni.
2011. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos még az eredmények nincsennek meg addig nem tudnak mondani semmi biztosat.

Köszi a válaszokat.

2011. okt. 4. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Javaslat, anyukámnak durván jól működik. Minden nap egy kávéskanálnyi őrölt fahéj. Neki kettes típusú cukorbetegsége van, gyógyszert írtak fel neki. Gyógyszer helyett ette a fahéjat, három hét alatt normalizálódott a cukor szintje. Azóta, ha sok édességet eszik, és feljebb megy (reggeli mérésre 6,7-7,3 között szokott emelkedni akkor elkezdi szedni), és két napon belül megint 5,3-5,6 között szokott mozogni! Neki működik úgy, hogy nem szereti a fahéjat! Almával vagy joghurttal szokta megenni!
2011. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számold a szénhidrátokat. Találsz ehhez útmutatót a neten, de az orvosnak is kellett volna "oktatnia". Legalább is én egy egész mappát kaptam róla a dokitól.


Ez az oldal segíthet:


[link]


Nekem lényegesen kevesebbre jött ki így számolással az egy étkezésre jutó kajamennyiség, mint régen, de megéri betartani, mert így sokkal jobb a közérzetem.

2011. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kötelet neked utolsó!!!
2011. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lacikaaaaa válasza:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


TROLLOLOLOLOLOLOOOOOOOL

2011. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!