Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elsőfokú rándulás esetén mit...

Elsőfokú rándulás esetén mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a barátaimmal egy szórakozóhelyen és játszottunk kicsit. Este a zuhany alatt vettem észre, hogy egy csúnya folt van a jobb bicepszemen. Bekentem sportkrémmel de másnap ez a folt már egész erősen látszott és éreztem is hogy gyengébb vagyok (mintha izomlázam lenne).


A neten kezdtem el keresni először és onnan gyanítom hogy ez egy enyhez elsőfokú rándulás lehet, viszont tanácsot csak olyan helyzetre ír amikor az ember csaknem elveszti a karját.


Szóval: úgy érzem mintha izomlázas lenne a jobb vállam és felkarom és van egy vérömlenyem is. Igyekszem kímélni, sportkrémmel kenegetem, de nem tudom el kellene e mennem orvoshoz is? Fáslizni érdemes? Milyen gyorsan jön helyre?


2011. júl. 18. 02:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne állíts fel öndiagnózist, nem tesz jót. Persze ebben az esetben ártalmatlan, de amikor az ember pl mentális betegséggel kezd el foglalkozni. Ajjajjj


Na de a tárgyra térve: a ficam az jobban fáj, minthogy hazaérsz és akkor veszed észre.


tied valszeg egy húzódás/ zúzódás(bár ezt izomra nem használják), esetleg a kettő keveréke. Ne aggódj, pár nap alatt elmúlik. Ha gondolod jegelheted, kenegetheted stb és pihentesd 6 napig. Ha valami folytán 5-6 nap múlva még mindig fáj, akkor doki. De ne aggódj, nem lesz baja.

2011. júl. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!