Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Káros napi egy üveg vörös bor?

Káros napi egy üveg vörös bor?

Figyelt kérdés
Kb.egy éve rendszeressé vált,hogy a párommal iszogatunk.Ő sörözik,én vörösborozom.Egy üveggel szoktam elfogyasztani,kb este 6-tól 11.ig.Tévézés,nasi,tök jól érezzük magunkat.Ha elmegyünk valahová,akkor is iszunk.Arra lennék kíváncsi,hogy nagyon kikészülhetett e valami szervem ennyi idő alatt,mmondjuk a májam..Nem érzek semmi bajt,csak van mikor "másnaposan" ébredek,van mikor semmi.Egyszer csak 3 decit ittam,de másnap fel sem tudtam kelni,hányinger,depi,minden bajom volt.Nő vagyok és 40 éves.Elhatároztam,hogy nem iszom,ameddig meg tudom állni.Egyébként nagyon szeretm az édes italokat is,martini malibu baileys...ezekből is elég sokat meg tudok inni,de távol tartom magam tőlük.A lényeg,amit akarok mondani,hogy egyszerűen nem tudok leállni 2decinél mondjuk,hanem 1 üveg,vagy max 1 liternél.Ne dorgáljatok meg,tudom,hogy rosszat teszek,de remélem,nem vagyok alkoholista,és nem mentem még tönkre egészségileg.
2011. júl. 25. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi egy üveg azért sok. Egy pohár akár egészséges is lehet, de egy üveg már szerintem árt. Próbáld akkor is kicsit csökkenteni, ha nehéz.
2011. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Hogy a szervezeted mennyire károsodott,azt egy PET-CT(teljestest-ct) alkalmával lehetne megmondani.Napi 1 üveg bor egy embernek rendszeresen,mindennapos jelleggel azért nagyon sok,SŐT,RENGETEG.
2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 pohár az egészséges szerintem nagyon sok az egy üveg ha gyakran iszol
2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De, te alkoholista vagy. Ez a "nem tudok leállni 2decinél" mondatnál vált egyértelművé. Kérj segítséget szakembertől, mert ennyi alkohol károsítja a májat, az idegrendszert. Nagyon nem egészséges.
2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vörösborból napi 1-2 deciliter az egészséges, de napi egy üveg nagyon sok. Különösen akkor, ha ez rendszeressé válik, mert hosszútávon ekkora mennyiségű alkohol zsírmájat, majd májcirrózist okoz (ez végül májelégtelenségbe torkollik, de sok más szövődménye is lehet, ami hamarabb elviheti a beteget).
2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A PET-CT-s válaszolóra pedig ne hallgass, mert süt róla, hogy nem ért hozzá...
2011. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen,minden nap.Ez keserít el igazán!sőt,ha nincs itthon,egyedül is elvagyok a borral.Most pillanatnyilag nem iszom!És tegnap sem ittam!!
2011. júl. 25. 20:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Mármint ha a párom nincs itthon,úgy értettm,hogy akkor is eliszogatom,tök jó.Úgy tudom,az apai és anyai ágon is szinte mindenki "italos" volt.sajna.
2011. júl. 25. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy két napra le tudsz állni, akkor semmiképp nincs szó fizikai függőségről, de ha másképp nem megy, akkor azért kérd addiktológus segítségét, mert ezt a mennyiséget mindenképpen csökkenteni kell.

Az, hogy volt-e már káros hatása? Nem hiszem, de egy vérképet csináltass máj és vesefunkcióval.

2011. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jah ,főleg melegben
2011. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!