Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveg cumisüvegeket vásároltam....

Üveg cumisüvegeket vásároltam. Miyen mellszívót vegyek, aminek a műanyagjából nem oldódik ki a káros anyag?

Figyelt kérdés

Anentet néztem kis először, de műanyag az a része, amibe a tej megy... Elektromosat szeretnék.

Ti hogyan oldjátok meg ezt a kérdést? Melyik készül polipropilénből? Vagy az üveget is rá tudom csatlakoztatni?


2009. jún. 9. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy baja lenne a babának egy műanyag mellszívótól. Szerintem ezen ne izgasd magadat, teljesen felesleges. Nem steril a környezet sem, a levegő sem, te sem, az apuka sem, stb...

Nekem Medela mellszívóm van, az elég jó, de az Aventet is dicsérik sokan.

Egyébként 6 hónapos a babám, és még ki se bontottam a cumisüvegeket, amiket terhesen vettem :) :)

Remélem neked is olyan jó sok tejed lesz, hogy nem kell használnod majd!

Remélem tudtam segíteni, szia!

2009. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, de nem jutottam előrébb...

itt nem a tisztaságról van szó, hanem arról, hogy mérgező anyag oldódik ki a műanyagból.

várom a további ötleteket! :)

2009. jún. 9. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól tudom, a Medela termékeiben nincs Bpa. De ha felhívod a Minimanót Budapesten, ők pontosan meg tudják mondani.

Én nem ismerek olyan üveg cumisüveget, ami az Avent mellszívóhoz csatlakoztatható. A Mam üvegek viszont, ha nem is szivárgásmentesen, de csatlakoztathatók. Ezekben elméletileg szintén nincs Bpa.

Sok tejet Nektek! :-)

2009. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
A Pesztonka mellszivonak üveg a tej tartája.
2009. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen amint lefejted a tejet, tedd át egy üvegbe. Káros anyag csak akkor oldódik ki a műanyagból, ha sokáig (órákig-napokig) benne van. Nyugodtan vegyél olyat, ami tetszik. Ha ugyanazt a márkát veszed, akkor tuti, hogy passzol. (nekem elektromos NUK volt a mellszívóm /műanyag volt az egész/ és a NUK üveg cumisüvegek tökéletesen passzoltak)
2009. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyiket sem szabad mikroban tenni,csak akkor káros.4 hónaposig müanyag üvegböl nem ihat. Kitöltöd üvegpohárban és ugy kell odaadni. Baba pohár mércés,árulják.Üveg cumisüveget is használhatsz.
2009. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan káros lenne, ahogy leírod, akkor már rég nem gyártanák őket.Miből gondolod, hogy annyira káros lehet, hogy még a mellszívót sem tartod biztonságosnak?
2009. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
ne haragudj, én is ilyen túlóvatos vagyok mint te, de még olyat nem hallottam, hogy egy baba megbetegedett volna egy műanyag cumisüvegtől.Ezzel az erővel amit az utcán szív az ezerszer károsabb, mint a műanyag cumisüvegek, vagy mellszívók.Vagy esetleg maszkban fogod a levegőre vinni, nehogy káros anyagot lélegezzen be?De most nem kötekszem de télleg komolyan mondom, hogy ez már túlzás.Akkor a babád sosem fog műanyag játékkal játszani, hisz majd meglátod, ha majd fogzik és mindent megrág, akkor hány káros anyagot old le a nyálával ha valamit a szájába vesz.SŐt!!! a rágókák is műanyagok.Nem fog a babád rágókázni ha fogzik? Akkor nem tudom mit fogsz csinálni majd, hogy leszel meg műanyag nélkül.amúgy én is csak olyan játékot veszem ami megbízható márkás.Jó babázást!:)És lazíts kicsit.:)
2009. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]

Mo.-n az Avent is tartalmazza... :(

2009. júl. 18. 17:46
 10/12 A kérdező kommentje:

kérlek olvassátok el ezt is...

[link]

2009. júl. 18. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!