Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy pánikbeteg vagyok?...

Lehet, hogy pánikbeteg vagyok? Fulladok, remegek, rettegek a személyes kommunikációtól!

Figyelt kérdés
30-as fiatal független nő vagyok. Nemrég vetettem véget egy hosszú, viharos kapcsolatomnak, amit jelenleg sem bánok. úgy gondoltam belevetem ismét magam az életbe, de nem ez történt. Én, aki mindig vidám és jó kedélyű voltam, most folyamatosan szorongok. Nem a párkapcsolat miatt! Nem tudom mi az oka. Rettegek az emberektől, összerezdülök ha már csak hozzám szólnak, kissebbségi érzésem van. Tartok az idegenektől, és már az ismerősök társaságát is kerülöm. Jó munkahelyem van, de már gyomorideggel megyek be dolgozni. Itthon szeretek lenni, ahol senki sem "bánt". Egyelőre ne küldjetek pszichológushoz, adjatok tanácsot, hogy hogyan szerezzem vissza a régi magabiztosságomat!
2011. júl. 27. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudod hogy mitől félsz pontosan? Az is lehet hogy a párkapcsolat készített ki idegileg, tudatalattiban bennemarad. Amúgy több mozgás is segíthet hogy újra a régi legyél, meg jókat kell enni. De az fontos lenne hogy rájöjj az okra
2011. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a párkacsolat kikészített idegileg, éppen ezért zártam le. De most pont emiatt kellene, hogy ismét vidám legyek, és élvezzem az emberek társaságát, nem? Én sem értem magamat.
2011. júl. 27. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez tudat alatt ott marad, mármint a sok dolog, ami idegesített. Ezért van hogy nem érted, hogy lehet mert tudod, hogy nem kellene aggódnod és idegesnek lenned, de mégis. Most az kell hogy újra feltöltődjön az agyad, de azt is tudnod kell, hogy nincs komoly bajod, így emiatt ne idegeskedj. Azt hogy feltöltődj, úgy értem, hogy valami olyat kellene csinálni ami energiával tölt fel, vagyis ne csak a szokásos dolgokat, hanem akármi mást ami leköt, de szerintem ez idővel el fog múlni, mert a problémát az okozza (ha jól sejtem), hogy ez a kapcsolat nagyon rossz volt, és most más emberekkel találkozva is úgy érzed magad, mint akkor. Ha új élményeket szerzel és új tapasztalatokat, akkor azok a tudat alatt átírják a most rögzült információkat. A módja, hogy ebből kijöjj, éppen az hogy ne zárkózz el, mert azzal megakadályoznád, amit az előbb írtam. De olyan dolgok, amik könnyítenek ebben, pl. a mozgás főleg most nyáron, mert az is frissíti az agyat, pl sok biciklizés kimerülésig, vagy futás nagyon jó. Ja, és sok pihentető alvás. De ahogy írtam, ez idővel el kell hogy múljon
2011. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!