Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan, mivel növelhetném az...

Hogyan, mivel növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Semmilyen téren nincs önbizalmam 19/F
2009. ápr. 7. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ami eszembe jut, az a sport. A sikerélmények jó hatással vannak az önbizalomra.

Vagy ha nem vagy sportos beállítottságú, akkor esetleg valami olyan foglalkozás (pláne, ha csoportos foglalkozás keretében művelhető), ami leköt, és sikerélményt biztosít pl. festegetés, zenetanulás, de lehet akármilyen szakkör, tánc. Jut eszembe, a társas táncoktatásokra mindig szívesen keresnek fiúkat, mert az esetek többségében lányos túljelentkezés van. És ismerkedni is lehet...


Minden jót!

2009. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak fogadd el magad bármilyen is vagy, ez az első lépés. Bármilyen is vagy, semmivel sem vagy rosszabb másoknál, csak gátlásosabb. Én 26 vagyok és 19 évesen ugyanilyen voltam. De aztán megtanultam szépen lassan, hogy a világ nem ellenség és meg lehet benne találni azokat a dolgokat amelyek önbizalmat adnak. Például ha érdekel valami értelmes téma, pl. sport akkor próbálj ötletet meríteni abból, hogy milyen emberek a sportolók és próbálj kicsit hasonlítani rájuk. Kitartóak, sportszerűek stb. Nem majmolásra gondolok, de az embertársainktól kölcsönzött jó tulajdonságok jótékony hatással lehetnek ránk, és később ezeket a saját személyiséged szerint tudod formálni. Én pl. az udvariasságot tanultam meg úriemberek példáján keresztül. Ha udvarias vagy az feltűnik az embereknek, kedvesek lesznek veled az már egy ok az önbizalomra.


Sok sikert!

2009. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!