Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan, mivel növelhetném...

Hogyan, mivel növelhetném egyszerűen az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Már régóta nagyon félek mások véleményétől, félek hogy egyszer egyedül maradok és nem lesznek barátaim...próbaképpen néztem a neten 1-2 önbizalom-mérő-tesztet, és a legtöbbnél a lehető legalacsnyabb pontszámot értem el, s a kérdéseket megválaszolva magam is rájöttem eredménytől függetlenül hogy az ömnbizalmam szinte egyenlő a 0-val...hogyan tudnék ezen változtatni? A szüleim elvárásának szinte sosem tudok megfelelni, és mikor nagyon kicsi voltam nem igazán voltak barátaim... L/14
2010. máj. 31. 15:55
 1/9 sudo_su ***** válasza:
50%

Szia!

Szerintem erre ne itt keress választ!

Ez egy elég komoly gond, ami lényegesen befolyásolja az életed.

Talán a legjobb lenne, ha felkeresnél egy pszichológust, ő biztosan segít önbizalmat szerezni! =)

2010. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akarj megfelelni a szüleid elvárásának. Semennyire se. Keress olyan dolgokat az életben amit szivesen csinálsz és ha ott sikered lesz, akkor helyreáll az önbizalmad. Sok sikert!
2010. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűen sehogy. Bár a reklámok ezzel tömik a fejedet, a valóság az, hogy nem minden egyszerű az életben; van, amiért keményen kell küzdeni. Viszont az utána értékesebb is lesz.
2010. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz nemhinném hogy tudnék menni, ahhoz a szüleimnek megkéne engedniük...de nem menne, szerintem "nem érek annyit" hogy még emiatt is gondjuk legyen :\


Vagyis ha csak reklám az egész életem végéig ilyen bizonytalan leszek mindenben? Már-már kezdek mindenkinek az idegeire menni azzal, hogy túl isszahúzódó félénk vagyok :\ valahogy változtatni szeretnék

2010. jún. 1. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló gondjaim voltak. Én azzal kezdtem hogy rengeteg önismereti tesztet kitöltöttem, horoszkopot olvastam és levontam a következtetések mik igazak rám. Sokszor kérdezgettem ismerőseimet mit gondolnak rólam, de csak is az igazságot mondják. És rátaláltam a jelenlegi barátomra, aki szintén nagyon sokat segített. Így valamennyira helyreállt az önbizalmam. Bár szerintem hosszú távon nem fog menni, akinek egyszer tönkre tették az önbizalmát, az bármilyen negatívum hatására visszatud esni, vagyis a tapasztalataim szerint. Remélem tudtam segíteni 19/L
2010. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom követni a példád, remélem bejön.

Az egy kár hogy olyan barátra nemhiszem hogy ráakadnék én is, hisz nemtudok ismerkedni, csak akkor tudok beszélgetni akárkivel ha teljesen megbizonyosodom róla hogy nem zavarom...amit álltalában alig hiszek el magamnak

2010. jún. 2. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért nem mész pszichológusdhoz?

A nevelési tanácsadóban ingyenes. Te is kérheted h. járhass. Nézz utána környékeden milyen lehetőségek vannak.

2010. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csak állandó gyakorlással fejlesztheted. Kezd azzal, hogy nem kell mindenben megfelelni a szüleidnek. sok sikert!
2010. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam hogy sokkal konyebb ezt tenni mint erovel megvaltoztatni a hozzaallasod. Tuzz ki egy celt. Ami neked fontos, erdekes lenne, mint peldaul jo jegyet akarok kapni tortenelembol vagy heti 3x akarok edzeni vagy barmi.(gondolj arra hogy miben nem vagy jo, miben szeretned fejleszteni magad) Es fekudj neki a feladatnak amit kituztel...ameddig a torci konyveket bujod vagy eppen gyursz oda kell figyelned addig is nem azon agyalsz hogy mit mondott anyad, apad rolad vagy hogy semmit sem ersz, zero vagy. Es ha igazan akarod es kitarto vagy, egyszer csak eszreveszed hogy egesszen jol haladsz...megdicsert a tortenelem tanar vagy erosebb izmosabb lettel. Lelkes leszel. Elhatarozod hogy meg jobban fogsz igyekezni hogy megertsd a tortenelmet vagy meg izmosabb akarsz lenni. Es kitartassal sikeulni fog. Egy nap ott fogsz allni es azt mondod magadban "hu-ha, nem is tudttam hogy ilyen jo vagyok!" Nagyon jo felemelo erzes lessz mikor rajossz hogy te tobre vagy kepes mint gondoltad. Es akkor mar nem fog erdekelni hogy ki mit mondott vagy gondolt rolad. Te tudni fogod legbelul hogy szuper gyerek vagy!
2013. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!