Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok reggelente...

Mitől vagyok reggelente rosszul? (nem vagyok terhes)

Figyelt kérdés

Minden reggel hányingerem van. Néha hányok is, igaz csak savat. Enni nem tudok, mert rögtön öklendeznem kell. Csak inni tudok és ez 1-2 óráig tart. Utána normalizálódik a helyzet. Ilyenkor általában nagyon fáj a hasam bal oldala.

Néha puffadok is, de az csak közvetlen az ágyból kikelés előtt van. Izzadok, mint a ló. Ez viszont folyamatos.


(igen stresszes vagyok, de szerintem ez mástól van és hosszú évek óta így megy)


2011. aug. 6. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyedet nézték már? Lehet ez, vagy refluxbetegség is, esetleg az epéddel is lehet gond. Fontos lenne, hogy megfigyeld, hogy esetleg zsíros, fűszeres ételek után ébredsz-e így, vagy mondjuk időszakos dologról van-e szó, ami elmúlik majd visszajön évek óta, esetleg folyamatosan ez a problémád.
2011. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, a pajzsmirigyem nézték. Mindent rendben találtak.

Időszakos a dolog, de úgy, hogy egyik hónapban semmi bajom, de a következőben újra előjön.

2011. aug. 7. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel reggelente jelentkeznek a tüneteid, ezért szinte biztos, hogy valamilyen emésztési rendellenességgel függ össze, a puffadás is ezekkel függhet össze. Elsősorban refluxbetegségre gyanakodnék, a sok gyomorsav önmagában is okozhat ilyet, a bal oldalon lévő fájdalom pedig szerintem a gyomorszáj lesz, úgyhogy mindenképpen érdemes lenne megnézetned, nincs-e felmaródva a gyomornyálkahártyád, esetleg nem alakul-e ki fekélyed. Ha ez a bajod, akkor a megoldás is relative egyszerű: általában valamilyen protonpumpa-gátló gyógyszer (pl. Controloc), vagy bármilyen más gyógyszer, amivel a termelődő gyomorsav mennyiségét csökkentik + lefekvés előtt pár órával már ne egyél, aludj magasabban, "félig ülve". Ha ez a bajod, akkor a lehetséges fekély ellenőriztetése mellett azért is érdemes orvoshoz menned, mert ugyan sok erősebb gyógyszer már kapható kis kiszerelésben recept nélkül is (pl. Acida, Pantoloc Control, stb), ezeknek viszont kb. ötszörös áruk van a receptre felírt változataikhoz képest. Ha alpvetően stresszes, a dolgokon rágódó típus vagy, akkor nagy valószínűséggel ez a "variáció" lesz igazad az esetedben: a téged érő stressz miatt egyszerűen a normálisnál jóval több gyomorsavad termelődik.

Esetleg okozhatja a túl alacsony reggeli vércukorszint is, főleg, ha sok idő telik el a vacsorád és a reggeli óta, az izzadás ezt a "változatot" tenné valószínűbbé (ha összefügg a hányingeres problémáddal - lehet ettől független tünet is). Ebben az esetben viszont pont az ellenkezője a teendő, mint ha a túl sok gyomorsvav okozna problémát: lefekvés előtt már pár falat könnyű ételt ajánlott enni, illetve reggel ébredés után még az ágyban fekve érdemes pár falatot enni, vagy az esetedben cukros teát, tejet kortyolgatni. Lehet az epéd krónikus gyulladása is, esetleg a túlzott epetermelés okozza, de ez általában már más tüneteket is okozna, pl. ha kb. havonta egyszer nagyon rosszul vagy, ráz a hideg, majd jó sokáig (akár órákig) folyamatosan hánysz, zöldes a nyelved, a szád íze nagyon keserű, akkor az epe érintettségre utalhat.


Mivel a pajzsmirigyed rendben van, az izzadás lehet normális, sok esetben öröklött. Lehet pszichés eredetű, de egyes élelmiszerek is okozhatják (én pl. glutamátos fűszerkeverékek, curry és egyes kínai kaják után napokig jobban izzadok), viszont akár egy esetleges folyamatosan alacsony vércukorszintet is jelezhet (terheléses vércukorszint vizsgálat kimutatja). Az utóbbit mindenképpen érdemes ellenőriztetned, az ételekkel meg esetleg próbálkozz :)

2011. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!