Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkasi fájdalmak. Mitől?

Mellkasi fájdalmak. Mitől?

Figyelt kérdés
Arra ébredtem fel, hogy az egész mellkasom szúr és még mindig nem múlt el már 1 órája fent vagyok. Levegő ha beszorul az tudom milyen, ez vmi más fajta fájdalomérzet. Elkezd szúrni a mellkas résznél aztán halad lefelé a gyomromig:S Ilyet még nem is hallottam de ezt érzem. Mi ez? 18/L
2011. aug. 8. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott ilyen lenni elég sűrűn, és van amikor már az is fáj ha dobog a szívem. Én rájöttem, hogy a gyomorszájam fáj ilyenkor, csak kisugárzik a mellkasomba. Rám szokott jönni fulladásos köhögés is és gyakran vannak kiütéseim (általában az egész nyakam + tarkóm). Voltunk mindenféle kivizsgáláson, semmi bajom elvileg (allergia meg ilyesmik), hanem sokszor van gyomorsav túltengésem, párom kapott múltkor savlekötőt (csak nem szedte be mert nem az volt a baja), én meg beszedtem és nem volt semmi bajom 1 hónapig. Anyunak is refluxa van, valószínűleg nekem is ez lesz, és lehet, hogy neked is valami ilyesmi kezdődik. Nem szokott égni a gyomrod, nem böfögsz sokszor, nem jön vissza a hányás a torkodba? Mert nekem ezek is vannak és ezek mind a reflux tünetei lehetnek (a köhögés is). Nekem is el kellene menni orvoshoz, csak beutalna gyomortükrözésre amire tuti hogy el nem megyek...


Persze ne vedd ezt készpénznek, lehet, hogy csak egyszerűen beszorult valahová máshová a levegőd, oda ahová nem sűrűn szokott és ezért érzed furcsának. Nekem is volt már olyan. De ha nem múlik el pár napon belül akkor érdemes figyelned van-e más tüneted és elmenni dokihoz. Jobbulást! :)


21/L

2011. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia


Nézz utána a REFLUX nevezetű betegségnek annak is vannak hasonló tünetei.


[link]

2011. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha túlzottan stresszes életet élsz, könnyen előfordulhat ilyen érzés az állandó idegesség miatt, amit mihamarabb jó lenne gyógyszeres vagy egyéb úton orvosolni, mielőtt komolyabb baj nem lesz belőle. Ha stresszes vagy, lehet amiatt is, bár csak önmagában ez a fájdalom annyira nem is, inkább szomatikus és valóban reflux vagy egyéb gyomortáji baj okozhatja.

Ha pánikrohamod lenne, a szúró mellkasi fájdalom mellett éreznél hideg- meleg rázást, izzadnál, légszomjad lenne, esetleg hányingered és a halálfélelem sem ritka ebben az esetben. Ülésre javulhat de ha ablakot nyitsz, még jobb. Ebben az esetben viszont hívj ügyeletet, aki ad nyugtatót.

2011. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Stresszes vagyok általában de most tökre nyugodt vagyok...járok pszichológushoz majd megemlítem neki. Már vettem be savlekötőt, már ittam szódabikarbónát de nem múlt el. Ha hasra feküdtem az jót tett, de ilyenkor nem tudok aludni se csak este. Egészen a mell alatti résztől a gyomromig érzem ezt a szúrást minden levegővételnél szinte.
2011. aug. 8. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!