Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lenne a helyes teendő?

Mi lenne a helyes teendő?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben úgyérzem idegileg a padlóra kerültem. Sajnos az idő elteltével úgy érzem nem tudok saját magamon segíteni. Sajnos társult a problémám mellé nagymértékű fizikai gyengeség, illetve jelentős súlycsökkenés. A környezetem sajnos nem veszi ezeket a dolgokat komolyan. Mit kellene tennem hogy ez a romlás ne folytatódjon?
2011. aug. 8. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt írod úgy érzed nem tudsz magadon segíteni. Akkor külső segítség kell, mielőbb, míg rosszabb nem lesz!
2011. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit javasolni tudok:

- Egyrészt próbálj meg a környezeteddel világosan, egyértelműen kommunikálni, ne csak "jelek" legyenek, hogy depressziós és idegileg/fizikailag gyenge vagy, hanem mondd el konkrétan ezeket a dolgokat egy olyan embernek, akire számíthatsz, akiben megbízol. Már ez is sokat segíthet, ha világosan felhívod a figyelmét az illetőnek, akkor oda fog figyelni rád.

- Ha ehhez nem érzel erőt magadban, vagy szégyelled, vagy nincs olyan ember, akihez fordulhatnál (bár ezt jól gondold át, mert lehet, hogy csak az állapotod miatt érzed így és valójában van körülötted néhány tényleg segítőkész ember), akkor fordulj szakemberhez, pszichológushoz.

- Nagyon fontos, hogy bár mondtam, hogy hívd fel magadra a figyelmet, de mint említettem, ezt közvetlen kommunikációval tedd, és ne próbálj mindenféle kerülőúton, erőszakkal figyelmet nyerni magadnak, mert az csak ront a helyzeten. (Pl. ne tégy kárt magadban/másokban.)

- A fizikai tünetek miatt lehetséges, hogy érdemes lenne orvoshoz is fordulni, ha olyan súlyos a helyzet.


És végül: mielőbbi jobbulást kívánok minden tekintetben! :)

2011. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tényleg segítőkész válaszokat. Sokat jelentenek ezek most nekem.
2011. aug. 8. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!