Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fájhat a térdem?

Miért fájhat a térdem?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja kezdtem el futni. Minden nap futok 4 km-ert kb 30-35 perc alatt. 2 napja nagyon elkezdett fájni mindkettő térdem, a bal jobban. Nem tudom, hogy ez most normális dolog vagy átmeneti fájdalom lehet,mivel elég hamar kezdtem el sokat futni lehet kicsit megterheltem a lábaim. 4-5 alkalom futás után vettem futócipőt, ami nagyon kényelmes, jó benne futni. Elképzelhető, hogy rossz cipőt választottam? Rövid ideig melegítek be, egy kis séta, egy kis nyújtás... futás végén pedig tornázok és sokat nyújtok.
2011. aug. 13. 10:36
 1/3 anonim válasza:
Hogy ha kicsit kövérebb vagy, akkor nagy a lehetősége, hogy túlterhelted a térdeidet.
2011. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nincsen túl sok feleslegem. 176cm 64kg vagyok.
2011. aug. 13. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy túlsúlyos, lehetéges, hogy gyengébbek az izületeid, vagy sokat futottál nem megfelelő futócipőben pl. betonon. Enyhébb izomhúzódás is lehet, ha túl sokat futottál, és bemelegítés nélkül.


Lehetséges, hogy alkati a térd (vagy össz-izületi) gyengeség, lehetséges, hogy kicsit többek kéne pihenned, és fokozatosan terhelned újra a lábadat.


Ha van sportfáslid vagy csak síma gyógyszertári, de fásli, akkor javaslom, hogy néha kicsit kösd meg a térdedet, polcod fel, pl. TV-nézés közben, vagy amikor egyébként pihensz.


Nekem sok problémám van az izületeimmel, de nekem alkati a fő gond, de azért a fáslizást jól ismerem. Tényleg jót tud tenni. Ha még be tudsz szerezni valami jó kis nyugtató gélt is rá a patikában vagy valamelyik nagyobb drogéria-boltban, az csodát tud tenni. Esetleg, ha tudsz úszni és szeretsz is, kiváló lehetőség a gyógyulásra, mert mozogsz is és nem is terhelődik az izületed.


Jobbulást! :)

2011. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!