Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » EPEKŐ! Kinek volt már? Milyen...

EPEKŐ! Kinek volt már? Milyen tünettel jár?

Figyelt kérdés

Segítsetek , az orvosok nem tudják h vakbelem van vagy epekövem.

Tüneteim: hasmenés-székrekedés váltakozik, láz nincs, hányinger mindig hol erősebb hol gyengébb, alhasi fájdalom jobb oldalon van hogy az egész hasfalam, jobb oldalt borda alatti résznél nyomásra fokozottan érzékeny, fájó, szúró érzés. Néha émelygés. Valaki tudna nekem segíteni, hogy mi lehet ez? Én vakbélre gyanakszom, de az orvosok nem tudják biztosra megmondani, hogy ez az lenne. Labor eredményre várok. Előre is köszönöm


2011. aug. 17. 14:32
 1/8 anonim válasza:
A férjemet 2hete műtötték epekővel, és neki is ugyanilyen tünetei voltak!(láz nélkül, hányinger, puffadás, bordák alatti szúró fájdalom, görcs...). Neki az ultrahangon pár perc alatt kimutatták, hogy epekő, ezért nem is került szóba a vakbél. A laborvizsgálat is ezt igazolta. Nem mindig görcsölt be, de ha pizzát, húst vagy zsíros, fűszeres kaját evett, akkor éjjel kezdődött a "buli":(.
2011. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem :/ hát most voltam laborban, voltam széklettenyésztésen is, péntekre lesz mindkettő eredményem meg...addig meg görcsölhetek, hányni nem hányok csak az inger hol erősebb hol gyengébb és éjszaka a legrosszabb alig bírok aludni..ja meg zsíros kajától bekészül a jobb oldalam. A dokik megnyomkodták még mondtam is hogy fáj szúr, de attól függetlenül haza engedtek a múlthéten azóta még rosszabbul vagyok. Most egy belgyógyász végzi a vizsgálataimat. Ügyeleten mikor benn voltam levették a vért de nem éhgyomrit így lehet nem is jó értéket láttak UHangon is voltam de nem szóltak semmit... ennyit magyarországról...
2011. aug. 17. 14:55
 3/8 sine.lacrimna ***** válasza:
az uh-on látták volna a követ.
2011. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj, kérdező, de te vagy az a beteg, akitől minden orvos retteg: tudálékos vagy, cserébe erőszakos, neked semmi sem jó, kioktatod az orvosokat, de azért elvárod, hogy kinyalják a feneked. Mindezt persze nyakonöntve egy kis hungarofóbiával.

Eleve az epekövesség lehet, hogy semmilyen tünettel nem jár. Ha jár, akkor pedig jobb bordaív alatti szúró, nem szűnő, kisugárzó fájdalom, ugyanitt tapintható fájdalmas epehólyag, hányinger-hányás, zsírszék, esetleg sárgaság tapasztalható.

A vakbélgyulladásnak egészen mások a tünetei, és képzeld, egy képzett orvos KÉPES eldifferenciálni a két betegséget a te hathatós közreműködésed nélkül is. Az, hogy te mit gondolsz az orvostudományról, k*rvára irreleváns, és csak hátráltatod a kollégák munkáját. Alapjáraton a vakbélgyulladás sürgősségi állapot a perforációveszély miatt, csak nem képzeled, hogy egy orvos a saját állását kockáztatná a hazaküldéseddel, ha vakbélgyanú merül fel benne?

Az meg pláne teljesen irreleváns, hogy a sürgősségi laborodat éhomra készítették-e vagy sem. Éhomi vizsgálat vércukorszintmérésnél szükséges, a fentebb leírt két betegség paraméterei ettől teljesen függetlenül is megmutatják, ha valami baj van. Ez megint csak a senki által nem kérdezett laikus okoskodásba bújtatott orvosgyűlölet.

Ha meg hasi UH-n is voltál, akkor nagyobb bajod már nem lehet. Inkább örülnél, hogy Magyarországon még vannak kollégák, akik elviselik és vizsgálják a hozzád hasonló öntelt embereket nevetséges fizetésért, és nem léptek még le a vérbe külföldre.

2011. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kedves utólsó 19:09


elhiheted, hogy elég kellemetlen nekem is ez az egész hogy nem képesek kideríteni mi bajom van. Vagy mondanák azt, hogy "nem tudom, sajnálom, keress egy másik kollégát, hátha ő feltudja állítani a diagnózist", 2 hete nem tudok normálisan aludni, enni, állandóan hányingerem van... nem tudom te mit csinálnál az én helyemben... igaz nem is vagyok rá kíváncsi elég nekem a saját bajommal foglalkozni. Elhiheted nem jó szántamból járom az orvosokat. De ma kiderült hogy lehet komolyabb bajom van mint hittem mert végbéltükrözést írtak elő. Te meg hogy minek írtál ide azt nem tudom, mert igazából az előző hozzászólásokból sokkal többre jutottam mint a te regényedből. Arra meg nincs szükségem, hogy kritizáljanak. De egyszer te is rájössz annak a mondanivalójára amit most leírtam TALÁN....

2011. aug. 19. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nagyon régi kérdés, de mi volt a problémád kiderült?

2020. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem volt epekkövem, az bordaív alatti mindent elsöprő erejű fájdalommal és nagy mennyiségű hányással jelentkezett nálam.
2022. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet az epevezetékedben van a kő. Nekem így volt. Az UH-n nem láttak semmit, de a májértékeim az egekben voltak, mint egy végstádiumos alkoholistának. A végén már a víztől is görcsöltem 5-6 órát, a falat kapartam. ERCP-vel vették ki.
2022. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!