Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez depresszió? (Kérdésed túl...

Ez depresszió? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A tavalyi iskolai év végén 3 tantárgyból kötelezően kellett vizsgáznunk. Hatalmas mennyiségű anyagot kellett átvenni, nagyon részletesen. Nagyon be voltam szarva ettől. Naponta 8-10 órát tanultam hétköznap, hétvégén 14-et, nem volt semmi szabadidőm márciustól június 9-ig. Nagyon le voltam törve, eszméletlenül rossz kedvem volt, semmi sem érdekelt, rettegtem a vizsgától. Annyira magamba voltam fordulva, hogy a halálon is gondolkoztam... Aztán mindkét vizsgám 5* lett. De a rettegés még mindig nem múlt el. Nagyon félek az iskolától, hogy nem lehetek "szabad". Főleg hogy bejött 3 új tantárgy, naponta 5-8 órám lesz, emelt matekra is megyek, és még egy angol vizsga is vár rám az irodalom vizsga mellett. Eszméletlenül rettegek, mintha egy sötétség közeledne felém és kínozna. Nem tudom mit tegyek. De ezt nem bírom tovább. Ráadásul tudom hogyha nem lennék kitűnő év végén, még jobban felemészteném magam.


Aztán persze erre jön még az alacsonyságom (138cm), a bénaságom (elektromos kapu tönkretevése, karnis kiszakítása a falból), és a ronda fejem, amiért naponta ostorozom magam.


Segítség! 13/F


2011. aug. 30. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a fenének hajtasz ennyire? A négyes is jó jegy.
2011. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne gondolj rá annyit!

Beszélgess másról a barátaiddal, stb.

2011. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kellene elvárnod magadtól. A maximalizmusod tönkreteheti az egészségedet. Kiskamasz korban vagy, pubertás ideje, ilyenkor többet kellene törődnöd magaddal, mert ilyenkor amúgy is jönnek mindenféle idegen, új érzelmek, hangulatok. Hidd el, egy négyes miatt nem dől össze a világ. Lazábban fogd fel az egészet, adj magadnak pihenőt közben, szeresd magad így is, esetlenül , ronda fejjel és ne ostorozd magad feleslegesen. Tehát ne légy ennyire szigorú magadhoz.
2011. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam pár évvel ezelőtt, aztán jött egy nagyon jó lelki-barát (már egyetemista volt, amikor én 14-15 éves), ő mutatott fényt rá, hogy nem csak a tanulásra kell időt fektetni, hanem a kikapcsolódásra, a barátokra, az életre is. Persze, hogy fontos a tanulás, de mindig meg kell keresni azt a pár tantárgyat, amely fontos, és csak abból rendszeresen tanulni, a többit szó szerint le kell szarni. Na meg ha bejön egy rossz jegy... azt is le kell szarni... lehet, pillanatnyilag rosszul esik, amikor meglátod, de azt ki lehet javítani... na meg a munkahelyeden úgysem azt fogják majd kérdezni, hogy hányast kaptál ebből meg ebből a tantárgyból. Szerintem arra törekedj, hogy egy vagy két dologból legyél jó... nem kell mindenből az lenni. Na meg az is fontos, hogy ápold a kapcsolatokat, találj olyan embereket (1-2), akikben teljesen megbízol és elmondhatod nekik a gondjaidat és nem névtelenül, a gyakori kérdések honlapon. Hidd el, sokkal jobb lesz.


Én megtanultam fontossági sorrendet állítani, voltak rossz jegyeim, de az mindig megvigasztalt, hogy tudtam, van olyan tárgy, amiben jó vagyok és amit szeretek, és vannak barátaim, akikre számíthatok... és lám, bejutottam egy komoly egyetemre, ahová szerettem volna, és előkelő helyen.


A kinézetelt meg el kell fogadni úgy, ahogyan van. Minden ember egyedi, ne akarj máshoz alkalmazkodni. Te te vagy, és úgy vagy jó, ahogyan most vagy. Pont.


Na, fel a fejjel!


L/20

2011. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy magadnak nem tetszel, még nem vagy ronda! :)
2011. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a félelem egy marhaság!

Csak abba gondolj bele, hogy nem Te leszel a világon az első gyerek, aki elvégzi a nyolc általánost. Talán ha a Marsra indulnál, csak odaútra, akkor kellene ennyire izgulnod.

2011. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, mert bennem is van egy belső "kényszer" hogy kitűnőnek kell lennem! :) a szüleim mindig azt mondták hogy nem kell hajtani magam, elég a 4,8 vagy 4,9 is (4,7 inkább már ne, de mondjuk hogy belefér...) szal épphogy ÉN éreztem hogy összedőlne a világ ha nem lennék mindenből 5ös, és nem a szülők, pedig ált. fordítva van:D

1. ismerem ezt az embertípust. a kitűnők mindig is kitűnők lesznek, mert nem engedik meg maguknak hogy ne legyenek azok. szerintem simán megcsinálod.

a másik ok, főleg mert ahogy a korodat nézem 13 éves vagy, tehát gondolom 7-es vagy. Továbbtanulsz majd -> a 7. év vége számít továbbtanuláshoz -> a tanárok tuti nem lesznek olyan köcsögök hogy ne adnák meg a jobb jegyet még ha kétes is lennél. ha mondjuk gimi 1.ős lennél akkor lehet nem adnák meg a jobb jegyet, mert gimi 1. év vége úgysem számít. de 7. év vége nagyon is, ezért biztos jófejek lesznek, nyugi. :)

2. nem biztos hogy segít de próbáld ki: képzeld el ezt a sötétséget. képzeld el, sőt, érezd át, mennyire félsz, rettegsz! aztán jelenjen meg előtted egy lámpa, fáklya, vagy akármi. először csak pislákoljon a fénye, aztán fokozatosan erősödjön a láng/fény, addig, hogy teljesen elűzze a sötétséget. ez ilyen pszichológus-duma, de lehet segít, nemtom.

3. a haverok segíthetnek! vagy keress új hobbit, sportolj, vagy akármit ami érdekel és ahol új emberekkel ismerkedhetsz!


törj ki ebből a "sötétségből", mert KÉPES VAGY RÁ! :)

2011. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!