Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi az a depresszió? (Kérdésed...

Mi az a depresszió? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Körül tudnátok írni? Mit jelent? Mi éret olyankor az ember? Mitől van?


Előre is köszönöm. 14/L


2011. szept. 6. 20:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat: *Mit érez olyankor az ember?
2011. szept. 6. 20:30
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak gondoltam elmondhatnátok, hogy ti mit tudtok róla. De köszönöm a linket is!

2011. szept. 6. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tünetek általában

1: Engem nem szeret senki, nem számítok senkinek, senki nem segít nekem.

2: Pár napig maga alatt van az ember, aztán minden váratlan előjel nélkül hirtelen jó kedved lesz pár napig, és ez így folytatódik..

3: Halál gondolata, halál félelem, súlyos esetben öngyilkosság gondolata.

4: Igénytelenség, rendetlenség, nem fürdés, nem fogmosás.

5: Bezárkózottság

Ha van kérdésed kérdezz.Úgy érzed te az vagy?Egyébként az aki depressziós, az nagyon nehezen veszi észre magán.Nekem is több év volt mire szembesültem vele.Pánik beteg is voltam.De változtattam a gondolkozásomon és sikerült minden antidepresszáns nélkül kilábalnom ebből!!

2011. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1,2 igaz rám, néha 5 is. 16/f
2011. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tünetek általában

1: pontosan

2: ez NAGYON igaz rám

3: sokat gondolkodok a halálon, de öngyilkos nem készülök lenni

4: nem, ez nincs nekem

5: ezt nem tudom...mármint hogy mit jelent pontosan



ezen a linken pedig: [link]


Tünetek


Állandó szomorú hangulat. - megvan

Jelentős mértékű fogyás vagy hízás. -nem tudom, nem igazán

Állandó nyugtalanság. - igaz

Aluszékonyság vagy álmatlanság, illetve alvászavarok jelentkezhetnek. - mostanában nehezen alszom el, mert túl sokat gondolkodom

Fáradékonyság. - nagyon igaz

Fizikai, testi panaszok, különösebb ok nélkül. -mostanában (nagyon) sokat vérzik az orrom...de ez gondolom nem ennek tudható be

Csökken a koncentráció képessége, döntésképtelennek érzed magad. - igaz

Nem, vagy csak nagyon ritkán érdeklődsz bármi iránt, és kevés dolog okoz örömet. - valamilyn szinten, néha igaz

Gyakori hangulatingadozás, amely során értéktelennek érzed magad, esetleg bűntudat gyötör. - nagyon igaz!!

Életuntság, öngyilkossági gondolatok. - életuntság megvan, de az öngiyilkosság nem!



Nem tudom mitől van ez az állandó rossz hangulatom. Sok minden változott most...de nem olyan jelentősebb, nagyon fontos dolgok.


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 6. 21:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak hasonló tüneteim, szinte mind igaz volt rám, kivéve a súlyingadozás. ha esetleg el is hívtak valahova, inkább kitaláltam valamit, mert mindig kevesebbnek éreztem magamat másoknál. Főleg, hogy volt egy barátnőm(?), akit körberajongtak a fiúk, én meg semmibe véve éreztem magamat. Ilyen jellegű problémáid vannak?

Kicsit hosszú lesz amit írok, előre szólok.

Nálam a szemüveg leváltása kontaktlencsére jelentett hatalmas áttörést, mert rohadtul utáltam a szemüveget, és valahogy egy sem állt jól. Nem tudom, hogy te is szenvedsz-e ezzel, de ha ilyesmi problémáid vannak, akkor megéri változtatni.

8.-os vagy még vagy most mentél gimibe? Esetleg 6 osztályos gimi? Mert amikor én mentem 9.-be, minden megváltozott, valahogy kicsit kezd az emberek feje lágya benőni, könnyebben találsz barátokat.

DE ami a legfontosabb, a gondolkodás! Ne hidd azt, hogy kevesebb vagy a folyton piálós, cigizős stb környezetedtől, sőt! Meglátjuk ki nevet a végén. :) Ne értékeld le magad, ez a legfontosabb!

Nem szabad negatívan gondolkozni, arra kell gondolni, hogy minden jó lesz! Tudom, sablonos duma meg minden, de próbáld meg, másképp fogod látni a dolgokat!

Tűzz ki magad elé valamilyen célt, bármilyet. Ha meg tudod valósítani, máris egy kicsit növekszik az önbizalmad. Ne add fel!


Most ennyi jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni. :)

16/L

2011. szept. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerencsére nem vagy igazán depressziós, mert akkor nem lenne kedved ide írni sem, sőt még a számítógépedet sem bekapcsolni.
2011. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak. Sokat írni mindig is szerettem. Mindent leírok, ami a fejemben van. Ez valahogy megnyugtat, hogy elmesélhettem.

Amúgy 8 osztályos gimnázium, és 9.-es vagyok.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2011. szept. 7. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz, hogy akkor nem lenne ereje gépet bekapcsolni, én is sokat lógtam depressziós koromban a neten, mert az legalább elterelte a gondolataimat kicsit.
2011. szept. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!