Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az allergiának köze lehet...

Az allergiának köze lehet ahhoz, hogy tegnap majdnem megfulladtam éjszaka?

Figyelt kérdés
11 után fulladásos roham tört rám. Szombat óta allergiás vagyok. Anya vett nekem gyógynövényes orrsprayet, abból fújtam az orromba és tüsszögnöm kellett - egymás után vagy 20-at. A doki csak 20. - ára adott időpontot.
2011. szept. 2. 14:09
 1/5 Yarra ***** válasza:
A tüsszögés nem életveszélyes, kibírod 20.-ig, viszont ha fulladásos rohamod van az nem játék! ha éjjel is van, irány a mentőállomás! tapasztalatból mondom. Én asztmás vagyok, bár hála Istennek nagyon ritkán van rohamom. Többek közt a tollra vagyok allergiás. ha huzamosabb ideig vagyok egy olyan szobában ahol van toll párna (mondjuk vendégségben vagyunk), akkor már a pumpa sem segít, csak a mentőállomáson beadott inyekció.
2011. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a fulladásos roham olyan, hogy volt egyszer egy fél éve, meg ma. Mint amikor egy kecske beteg, és meg akarna szólalni, de nem tud.
2011. szept. 2. 16:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg inkább az, hogy nem tudok levegőt venni és így megy pár percig, aztán csitul és akár egy évig nem jön elő.
2011. szept. 2. 16:15
 4/5 Yarra ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de a tüneteid hasonlóak mint az enyémek. Nekem azelőtt elég volt kerülnöm a tollat és nem fulladtam. Most már, bár nagyon ritkán (tavasszal voltak rohamaim, azóta semmi) úgymond "csak úgy" rám tör, elkezdek zihálni, picit nehezebben veszem a levegőt, míg végül hangosan zihál a tüdőm és csak pihegek, mert már úgy begyulladtak a tüdőhólyagocskák. ekkor irány az orvos. Ritkán jön rám (van hogy többször egymás után, van hogy 1 évig semmi), de attól még asztmának hívják.


Nem mondom, hogy neked az van, inkább az orvos döntse el. De még ha az is van, ne aggódj. csak időben kell reagálnod és minden rendben lesz!

2011. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

pár nap múlva megyünk majd egy kivizsgálásra

2011. szept. 3. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!