Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek, hogy ne legyek...

Mit tehetek, hogy ne legyek rosszul a buszon?

Figyelt kérdés

Jövő héten háromnapos osztálykirándulásra megyek. Busszal fogunk menni, csak oda 4 órás az út. Nagyon szeretnék menni és már be is fizettem, de a buszokon sajnos állandóan rosszul vagyok és sokszor hányok is. :S Egyszerűen már attól a gondolattól is görcsbe rándul a gyomrom, hogy fel kell másznom a buszra...


Nem akarok hányni és szeretném valahogy "túlélni" ezt a hosszú utat, amit ugye haza felé is meg kell tenni. :S A B6 vitamin soha nem segített, a Deadalone (ha jól írom a nevét) pedig egyszer igen, egyszer nem. Mit javasoltok, hogyan készüljek fel még azon kívül, hogy gyógyszert veszek be? Esetleg egyáltalán ne egyek a buszra szállás előtt? Nagyon aggódom és félek, ugyanakkor nem fogom kihagyni az utolsó kirándulásomat ezzel az osztállyal...


18/L


2011. szept. 2. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg az osztályfőnöködnek, hogy rosszul szoktál lenni, és kérd meg, hogy ülhess a buszban a legelső ülésen. Ha előre nézel, és végig látod rendesen az utat, nem lesz hányingered.
2011. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Anonimus213 válasza:
Vegyél gyógyszert a patikában, kérd bátran élettársam a kocsival van így elég kellemetlen dolog tudom de van rá megoldás! A Gyógyszer neve nem jut eszembe! De 1500Ft körül van és vény nélkül kapható!
2011. szept. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer neve amit tesóm szokott szedni ilyen problémára: Daedalon
2011. szept. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban nekem is állandóan hányingerem volt a buszon, ilyenkor savanyú cukrot vittem magammal és az segített, elmulasztotta a hányingert. Vegyél orbit citromosat, remélem neked is bejön.
2011. szept. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Ugyan ez a bajom.. rosszul voltam párszor kocsiban, buszon..

Aztán a rosszullét gondolatától most már mindig rosszul vagyok és hányok, hasmenésem lesz és remegek.. :S


A háziorvosom azt ajánlotta, hogy indulás előtt igyak eg y pohár langyos, mézes-citromos zöld teát és egyek pár falatot.

ÉS ajánlotta a Deadalone tablettát..

A teás trükköt nem próbáltam még, mert reggel valahogy nem venné be a gyomrom viszont azt igen, hogy ettem pár falatot és bevettem egy tablettát némi vízzel. Nekem segített, bár indulás előtt bő félórával bevettem, hogy mindenképp legyen hatása.

Engem nagyon elnyomott, nyugtatott, és szédültem tőle sokáig, de jobb volt mint hányni és stb. (:

2011. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mindenkit felpontoztam. Szorítsatok, hogy ne hányjak az ofőm ölébe... :D
2011. szept. 4. 21:15
 7/8 anonim válasza:

Teljesen egtyetértek ülj elől de ha nem is az ülés előre nézzen és nézdd az utat ehetsz nyugodtan de legalább félórával az indulás előtt.. én is rosszul szoktam amúgy lenni kocsiban is...Ű:S ezért ha hátul kell ülnöm akk középre szoktam... xD


14/F

2011. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Végül minden rendben volt, de a biztonság kedvéért haza felé vonattal jöttem, egyedül... xD
2011. szept. 16. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!