Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Majdnem elájulok, mi a megoldás?

Majdnem elájulok, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Rémesen alacsony a vérnyomásom eleve, a hidegfront pedig csak ront a helyzeten. Ma délelőtt már az ájulás kerülgetett a 90/57 nyomásommal. Fejfájás, szédülés, hányinger, hőhullám a tüneteim. Annyira melegem van, mintha 50 fok lenne a lakásban.

Kávét és hasonlókat nem tudok inni, még a szagukat sem bírom.

Hidegvizes törölközőt szoktam a nyakamba tenni, arcmosás, jégzselé, amik segítenek, de ma már az sem volt jó. 2 kisgyerekkel vagyok itthon, néha félek, mi lesz, ha elájulok, hisz ők még nem tudnak segíteni sem.

mi a megoldás az alacsony vérnyomásra? Mindemellett rossz alvó is vagyok, napi 4-5 órákat alszok, többet nem tudok.

A patikus azt mondta, nincs rá szer, és örüljek, hogy alacsony, mert tovább fogok élni, mint a magas nyomásúak...


2011. szept. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Én 17 éves lány vagyk,és nagyon rosszul szoktam érezni magam. Őszintén nem tudom mi a megoldás,mert az orvos hiába küld kivizsgálásra semmit nem találnak:/

egyszer alacsony máskor meg magas a vérnyomásom... és sűrűn a hányás kerülget:( nagyon rossz

2011. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, megvisel nagyon a front. Én erős kávét iszom, mikor úgy érzem, mindjárt összeesek.
2011. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy orvos megmondaná, miután megvizsgált.
2011. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál is, de alacsony nyomással nem tud mit kezdeni, főleg, ha nem tudok még ránézni sem a kávéra...
2011. szept. 5. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Az baj. És nem volt semmi egyéb? Csak megmérték a vérnyomásod (alacsony) és menj haza? Azért 100000+1 dolog okozhat hasonló tüneteket. Persze embere válogatja ki, mire érzékeny jobban. Én pl: ha keveset iszom pár napig mega rosszul vagyok. Látásom is el-el sötétedik egy pillanatra, mintha ájulás környékezne. Vagy a vashiány. És még lehetne sorolni. Kérhetnél beutalót a háziorvosodtól teljes vérkép+vizelet vizsgálatra.
2011. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Voltam laborban, ekgn, belgyógyásznál, ultrahangon. Minden rendben.

Anyukámnak is alacsony a nyomása, de ő kávéval tudja szabályozni.

2011. szept. 6. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Már régen írtad, de a rozmaring tea segít az alacsony vérnyomáson. +egy kis sport, torna
2012. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!