Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez már beteges? Mi a megoldás?

Ez már beteges? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Kb. 2hete amióta a suliban marha sokat kell tanulni meg vagyok kattanva. Idén érettségizek és már most úgy hajtanak minket mintha májusban lennénk.. rám nem jellemző módon teljesen padlón vagyok.. néha elkapnak a sírógörcsök, vagy csak úgy érzem, hogy szét vet az ideg és marha feszült vagyok(általában naponta 2x) A suli mellett van heti 5külön órám.. kötelező és akkor még ott a barátom is. Kb semmi időm semmire. Nem tudok ellene mit tenni,hogy ne legyek ilyen.. mondták, hogy próbáljam lazábban venni, pedig igyekszem nem stresszelni.. mit tehetnék, mert ha ez így megy év végére tiszta idegroncs leszek.. köszi
2011. szept. 23. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki annyira túllihegi az egész érettségit hogy nemigaz... Én is izgultam és forgolódtam néha éjszakánként, de nem szeptember kellős közepén, hol érdekelt akkro még.. Ha 4 évig hajéandó voltál tanulni, lazán mindenből megírod a 4-est, ha emeltezel, akkor nyilván külön készülsz is rá.

Fejezd be a fölösleges hisztit, szedd össze magad, tanulj normálisan és röhögve csinálod végig.

2011. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen panaszaim voltak kilencedikesként, tavasz felé. Szedj magnéziumot, tapasztalatból mondom, hogy hatásos. Egyébként sok sikert tavaszra, biztos menni fog. :)
2011. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindig is nagyon komolyan vettem a tanulást, és nem is bánom.

Viszont arra sajnos csak 10.-ben (akkor vettük a 9.es anyagot, mert nulladikosak voltunk előtte) jöttem rá, hogy a jegyeket nem kell egyesével komolyan venni. Előtte ezt hiába mondták.

Ha nem tanultam eleget és azért lett sz*r, akkor azért nem kell stresszelni, ha meg sokat tanultam vagy őrült sokat, akkor úgy állok hozzá: megtettem, ami tőlem telhető, innentől, nem érdekel.


Tavaly (12.-ben) heti 9 különórám volt, mindig utolsó órákban vagy este, pedig ezeket élveztem legjobban. Őrült sokat tanultam, sokszor emiatt aludtam keveset. Mégis, visszagondolva, csak a töri miatt stresszeltem.



Idén, 13.-ban a tanárok már most emlegetik az érettségit, és a többiek is szivatnak azzal, hogy folyton kérdezik, félek-e? Egyelőre nem érdekel, nem veszek róla tudomást. Még messze van... Ér minket elég stresszhelyzet, kellemetlenség, nem kell még ez is plusszba.

Persze emellett rendesen tanulok, minden érettségi tárgyból. Az irodalmat szeretem legkevésbé, és mégis most kaptam belőle feleletre ötöst. :) Másik tárgyból pedig már érettségi tételekből felelünk, és azokat is komolyan veszem, hogy majd májusban, mikor itthon leszünk tanulni, könnyebb dolgom legyen.


Ami miatt stresszelek, az a továbbtanulás, de ezt a gondolatot is próbálom kizárni a fejemből. Ha valakitől segítséget kérek vagy a felvi.hu-t nézem, akkor foglalkozom a témával, egyébként próbálok nem gondolni rá.



Szóval, bármilyen nehéz, meg kell találni az egyensúlyt a komolyan veszem - nem veszem komolyan között. Mikor ott állsz otthon a lecke fölött, akkor komolyan kell venni, mikor épp már nem tudsz rajta változtatni, akkor le kell sz*rni.



És ha érettségi feladatlapokat oldotok meg valamiből, és rosszul sikerül: semmi gond! Lesz az még jobb is májusig. Csak komolyan kell venni magát a tanulást, gyakorlást.

Angolból előrehozottat tettem. Ha januárban írtuk volna meg, lehet, csak 3-asra vagy gyenge 4-esre sikerül. Májusig sook-sook gyakorlással feltornáztam ezt 86%-ra.

2011. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az ön kérdésére a válasz a SZEX ;) továbbá jó pattanás ellen is abban a korban! De viccen kívül az a lényeg hogy a stresszt levezesd valahogy..hacsak lehet ne agresszívan meditálj vagy "tájcsi" ha teheted.
2011. okt. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!