Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18+6 vagyok, és mostanában...

18+6 vagyok, és mostanában rám jön néha, hogy nem kapok rendesen levegőt, és úgy érzem, hogy elájulok. A hasam nagyon feszül, gondolom nő a baba, lehet, hogy ettől van? És van rá valami megoldás, hogy ne fulladjak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Alacsony volt a vérnyomásom.
2010. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is: ezzel a panasszal mindenképpen keresd meg a nőgyógyászodat!


Azután pedig nyugodj meg. Lehetséges, hogy a terhességgel együtt járó, természetes tünet az, amit tapasztalsz. nekem is van ilyen, igaz, csak a 26. hét óta. A méh nő, terjeszkedik felfelé, és egyre jobban nyomja a hasűri szerveket, meg fe3lfelé a rekeszizmot, ami a szívet és a tüdőt is nyomja. A tüdőd akár a fele méretűvé is összenyomódhat, mint eredetileg volt, ugyanakkor másfélszer annyi a véred, mint a terhesség előtt. Tehát fele kapacitással kell másfélszer annyi vért megtölteni oxigénnel, ez nem kis munka!


Plusz ha esetleg még vérszegény is vagy hozzá, akkor ez azt jelenti, hogy az oxigént felvevő és szállító vörösvértestek száma a normálisnál alacsonyabb.


Azt tanácsolom, hogy mindenképpen említsd meg az orvosodnak a dolgot, mégpedig mielőbb. Addig pedig ne feküdj a hátadra, szellőztess nagyon gyakran, ne erőltesd meg magadatm és amint rosszabbul érzed magad, azonnal ülj le, polcold fel alábadat, és végy nagy, egyenletes léevegőket.


33h km

2010. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!fogok szólni a dokinak! az esetleg lehet baj, hogy ruha alatt egy köldökig érő toppot hordok, ami nem annyira laza, talán az szorít? (bár nem érzem szorosnak)
2010. febr. 25. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!