Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó álmosságra milyen...

Állandó álmosságra milyen vitamin jó?

Figyelt kérdés
Folytonos álmosságérzetem van attól függetlenül, hogy mennyit alszom. Fizikai munkát végzek, ha ez számít. Úgy hallottam, hogy ez az aluszékonyság valamilyen vitamin hiányára utal, ha valaki tudja kérem írja meg milyen vitaminról lenne szó.
2011. szept. 7. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Vashiányra utal. Mindenképp nézesd meg a vérképed, de tuti, hogy ez lesz az. Ha tényleg ez, akkor van olyan, hogy Rágható vastabletta. 2x1-et kell belőle szedni, és ez azért nagyon jó, mert természetes vasat tartalmaz (nem okoz székrekedést, stb), könnyebben, és tartósabban épül be.

Nutrilite rágható vas

Forgalmazza: Amway Hungaria Marketing kft. (most néztem meg a dobozán, mi is ilyet szedünk, nekünk eddig csak ez vált be)

Szerintem patikában is lehet venni (nem én szoktam beszerezni), de ha nem, akkor a forgalmazó honlapján biztos van valami elérhetőség. Egyébként úgy tudom, nem is drága.

2011. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban vashiányra utal, de orvosi konzultációra van szükség, lehetőleg hematológussal, de legalábbis belgyógyásszal vagy háziorvossal.


Amit az előző hozzászólásban írtak, nem teljesen igaz. A vastabletta szedése nem segít a microcytás anaemiákon (kis vörösvértestekkel járó vérszegénység), illetve a "természetes vas" egy jól hangzó csúsztatás, a szorulást a cinkbevitellel lehet kiküszöbölni.


Amin valamilyen vitamin segít, az a B12 és folsav hiányából eredő anaemia. Ezt csak a kivizsgálás után kezdjed el szedni, az orvos által meghatározott dózisban.


Sokat segíthet továbbá napi 1-2 dl vörösbor az étkezésekhez, amennyiben nincs ennek ellenjavallata (terhesség, stb.), plusz sokat legyél a friss levegőn és mozogj, ez serkenti a vérképzést.


Kávét, teát csak korlátozott mennyiségben igyál a vas-kúra alatt, mert ezek megkötik a vasat, de ezt majd az orvos is elmondja.


Remélem segítettem, jobbulást!

2011. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!