Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggeli rosszullét kajátol?...

Reggeli rosszullét kajátol? Mi bajom lehet? 15/f

Figyelt kérdés
na szal 15 éves vagyok fiu felkelek lenyomok pár fekvotamaszt asztán anyám jon haza boltbol hozza kaját de ha csak meglatom vagy szagát megérzem vagy csak szobakerul a kaja rámtor a roszzullét mintha hányni akarnék asztán nagynehezen sikerul ugy elrakni kaját h nemnézek rá veszek be rágot vagy vmit asztán haveral megyunk sullba szobakerult kaja megint roszzullét hányinger de nemjon semmi eltakarom a szám asztán suliba meg egésznap nemeszek semmit mert félek h roszzulleszek és ottfogok oklendezni már megy az agyamra(ja és elég vekonyvagyok) :( ja és bocs hogy a hibákért és a veszzokért de pls help mibajom van?
2011. szept. 8. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Kedves fiatal barátom! Azt javaslom, sürgősen vizsgáltassa ki magát. Félreértés ne essék, nem ijesztgetni akarom, de ez lehet akár egy gyomordaganat is. De lehetséges az is, hogy ön a reflux nevű betegségben szenved, ami nem más, mint a gyomorsav visszafolyása a nyelőcsőbe, majd a szájüregbe. Még egyszer: sürgősen forduljon háziorvosához, aki tovább fogja utalni a megfelelő szakrendelésre. Jobbulást kívánok önnek.
2011. szept. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fiuvagyok..de ez csak reggel van utána késobb elmulik tudok rendesen enni csak reggel nem..
2011. szept. 11. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
nagyon sok ember nem tud reggel enni, még nem kész rá a gyomrod. én pl.tudok enni, de szoktam szedni magnéziumot, ami rohadt nagy, na pl, azt eddig mióta suli van, még csak 2-szer sikerült lenyelnem. De a kaja sem esik úgy reggel nekem sem.
2011. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Fiatal Barátom!

Az első válasz írója vagyok ismét. Az, hogy Önnek a kellemetlen tünetek csak reggel jelentkeznek, attól önnek még lehet reflux-a. Ha a reggeli nem esik jól, akkor ne is erőltesse, mert több kárt csinál vele magának, mint hasznot.

Ismételten felhívnám figyelmét: záros határidőn belül ORVOSHOZ! Valószínű, hogy háziorvosa tovább fogja önt küldeni gasztroenteorológiai szakrendelésre, ahol csinálnak önnél egy gyomortükrözést, vagy ultrahang- esetleg CT-, vagy MR-vizsgálatot. Ha a szakrendelésen is megállapítják önnél a refluxot, fel fogják önnek írni a Noacid nevű készítményt (amerikai gyártmány, de magyar csomagolásban), ami hármas hatású.

1. Leköti a felesleges gyomorsavat.

2. Hatással van a vegetatív idegrendszer ama részére, amely a gyomorsav-termelődést szabályozza.

3. Szűkíti a gyomorüregnek a nyelőcsővel összeköttetésben álló nyílását, így "mechanikusan" megakadályozza a sav visszaömlését a teljes nyelőcsőbe, majd a szájüregbe.

Amennyiben a gyógyszeres kezelés nem használ, bizony, akár műtét is szóba kerülhet, mivel tudomásom szerint a refluxot műtéti úton is gyógyítják.

Jobbulást kívánok önnek.

2011. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 B.Ági ***** válasza:

Kedves #1 és #4!

Nem kéne ezt a fiatalembert halálra rémiszteni.

Talán először reggelente "fel kéne ébreszteni" az emésztőrendszerét, a beleit legalább egy pohár víz ivásával.

Én a gyógyszeres megoldást, de legfőképp a műtétet végső megoldásnak mondanám ha már semmilyen természetes mód nem használ.

2015. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!