Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szinte minden reggel hányinger...

Szinte minden reggel hányinger/hányás kísér. Segítség! 16 évesen ez szerintem nem normális. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Röviden. Vizsga előtt, ismeretlen emberrel való találkozás előtt az izgalomtól mindig ugyan ez van. Ha éjszaka sokáig maradok fent, hajnalban rosszul leszek. Most, hogy iskolaidő van és korán kelek, majd' minden reggel hányingerem van, alig bírom megcsinálni a tízóraim, kajára gondolni sem bírok. Egyszerűen nem értem mi a baj velem, reggelizni csak olyan 9-10 körül szoktam, pedig 5kor kelek. Néha már a sírás kerülget, nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel, egyre elkeseredettebb vagyok. Tegnap este nem vacsoráztam (nagyon fáradt voltam), egyből mentem aludni. Ma reggel (6körül) arra ébredtem, hogy zuborog a hasam, nemsokkal rá jött a többi. Kérdem én: ez gyomorsavtúltengés? Vagy egyáltalán mi más jöhet még szóba? Ha van valakinek ötlete, azt nagyon megköszönném! :)
2011. szept. 10. 07:45
 1/9 Mamintee ***** válasza:
23%
Nem vagy terhes?
2011. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt az első gondolatom. Amennyiben nem vársz babát, menj el az orvoshoz, mert nem normális dolog.
2011. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szűz létemre valószínűleg nem vagyok terhes. De igaz, beleírhattam volna. Iskolaorvos azt mondta rá, hogy indulás előtt enni kéne valami apróságot, azt annyi. Hát nem ment. De köszönöm az eddigi gyors válaszokat! :)
2011. szept. 10. 07:56
 4/9 anonim válasza:
100%

Nekem is ugyanez van már vagy fél éve. :/ Próbálj meg elalvás előtt lazítani, és azt "szuggerálni", hogy reggel nem lesz hányingered, és fogsz tudni enni legalább egy falatot. Legvalószínűbb a feszültség de lehet sok savad is. Énsem tudok enni suli előtt reggel, csak pár órával később. Egyébként citromfüves-kamillás tea nagyon jó ilyenkor.

17/L

2011. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A teáért meg holnap elugrom valamerre, aztán próba szerencse :)
2011. szept. 10. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nagyon jó tanácsot adott. Ha akarod betartod, ha akarod nem. Ne akarj egy egész kenyeret magadba erőszakolni. Elsőre elég egy szem keksz, meg egy pohár víz.

Aranyszabály: reggel éhgyomorral nem szabad elindulni sehova.

Hidd el, kb két hét alatt még azt is elfeleded, hogy valaha fájt a gyomrod. Szal vagy ez van, vagy hepatitis+vérmérgezés.

2011. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia! Nekem ugyan ez a problémám... A tiéd megoldódott már? és ha igen, hogyan? nagyon érdekelne, mert már elég rosszul tűröm...
2013. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 arti válasza:
nekem is ugyan ez van 12 éve nálam tartós gyerek kori trauma lenyomata ez, nálad nem volt ilyesmi?
2014. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás
2016. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!