Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kelek fel minden nap...

Tilka kérdése:

Miért kelek fel minden nap 7.20-kor? Idejét sem tudom mikor aludtam ki magam, mert minden nap felébredek valamiért, fáradtan, kialvatlanul.

Figyelt kérdés
A szomszédokra tippelek, de ártatlannak tartják magukat. Más szomszéd nem jöhet szóba, mert nincsenek itthon minden nap. Már hónapokkal ezelőtt szóltam nekik, akkor is fel voltak háborodva, most fogalmam sincs, hogy odafigyelnek-e, mert nem tudtam elcsípni, valószínűleg fel kéne vennem az éjszakai zajokat. Hülye kérdés tudom, de nagyon fáradt vagyok már: elképzelhető, hogy magamtól ébredek? Ha volt már valaki így, az írjon!
2011. szept. 10. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 6:30-kor meg még korábban szoktam magamtól felébredni, és egyértelműen a fénytől ébredek fel, semmi zaj vagy ilyesmi. Nyáron durván öt órakor kelek :))

Rendesen be van sötétítve a szobád?

2011. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Be van sötétítve, minden ablak becsukva, egyedül a szobám ajtaja alatt nincs küszöb - ez a gyenge pont:) Amúgy füldugóval alszom, és erre a hétvégére direkt elküldtem a férjem a gyerekkel a mamájához, mert eddig azt hittem rájuk kelek fel. (de a picinek is csak 8-kor kell kelnie, szóval van, hogy még alszanak mikor én már fent vagyok)

Viszont pajzsmirigy beteg vagyok és még nincs minden rendben (talán nem is lesz..) lehet az is közrejátszik? Jó volna már egy nap normálisan aludni.

Vegyek be altatót? Félek, hogy akkor is felkelek korábban és csak még rosszabb lesz.

2011. szept. 10. 08:34
 3/5 anonim válasza:

Ha már lefekvésnél is gondolsz a következő reggeli 7:20-ra, akkor könnyen lehet, hogy te magad "programozod", hogy felébredj. Nem sokáig alkalmaztam, de pont ezt "tanítják" agykontrollon is. Ha fel akartam ébredni 4 óra alvás után mondjuk hajnal 4-kor, az is sikerült, +/- 5 percre.

Próbálj utána olvasni, hogy mi a módszer, sikerülhet "beállítanod" egy későbbi időpontot!

2011. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet ez talán segíthet. Általánosban egyszer tanítottak agykontrollt és aztán évekkel később mikor kollégiumban laktam alkalmaztam is az elalvásra (testrészek egymás utáni ellazítása és mikor már minden laza gondolni kellett valami nyugodtra - pl. tengerpart stb. de ide nem jutottam el mert addigra már el is aludtam) annyira hatásos volt. Pedig volt néhány ki-be mászkáló szobatársam:) és még füldugóm sem volt. Szóval ki fogom próbálni.
2011. szept. 10. 10:24
 5/5 anonim válasza:
Szia, hogy megy az alvas? Azota eltelt mar jo sok ido :) remelem megoldodott!
2012. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!